SERIÁL XTERRA CZECH TOUR MÁ TĚSNĚ PŘED STARTEM

18.05.2009 -
Nejstarší série závodů v Evropě, kombinující plavání a běh s jízdou na horském kole - Xterra - odstartuje svůj letošní ročník 23. května v pražských O2 Žlutých lázních Velkou cenou PRE, která je zároveň mistrovstvím České republiky zdravotníků.

Prvním patronem a dodnes aktivním účastníkem zdravotnického šampionátu Xterra je od prvního ročníku v roce 2003 světoznámý kardiochirurg Prof. MUDr. Jan Pirk. Nevynechá jedinou příležitost ke sportování a Xterra je fenomén, který spojuje hned tři disciplíny v jednu.

Po Velké ceně PRE následuje 13. června Xterra v Hostivaři s technicky náročnou tratí okolo Hostivařské přehrady. Seriál pokračuje 27. června v Hluboké nad Vltavou osmým ročníkem Xterra Czech, nejznámějším závodem tohoto druhu v Čechách. "V Hluboké nad Vltavou budou i letos všechna esa tohoto sportu na startovní čáře," říká manažer Xterry Michal Piloušek. "Své síly budou srovnávat lyžaři Lukáš Bauer a Martin Koukal s českou špičkou, kam patří Karel Zadák nebo Honza Kubíček."

Samostatný a velice atraktivní je pak závod pro širokou veřejnost, Xterra Trail Run. Premiéru si odbude v Hluboké nad Vltavou v předvečer hlavního závodu a nabízí možnost každému, kdo si troufne uběhnout pět nebo deset kilometrů v zámeckém parku. Tento závod je zároveň jedním z kvalifikačních na další mistrovství světa – Xterra trail run, které se koná v prosinci na havajském ostrově Oahu a trať povede krásnou přírodou, kterou známe z filmu Jurský park nebo seriálu Ztraceni.

Po světovém poháru bude 11. července v Čechách na řadě Xterra v Děčíně a 25. července v Ostrově nad Ohří, kde se představí opět celé reprezentační družstvo klasických lyžařů-běžců spolu s triatlonovými hvězdami české reprezentace. Šestý díl série, který startuje 15. srpnaHorní Plané, pokračuje přes Rakousko a končí v Německu. Závěr Xterry patří už tradičně 29. srpna Hradci Králové.

Jako nové multisportovní odvětví zaznamenává Xterra za poměrně krátkou dobu své existence od roku 1996 neuvěřitelný nárůst aktivních závodníků a růst popularity u dalších příznivců na celém světě. V současné době se ročně koná několik set závodů v USA, Austrálii, Japonsku, Francii, Sardinii, Rakousku, Dánsku, Velké Británií, Německu, na Novém Zélandu i v České republice. Z nich největší a nejprestižnější světové soutěže tvoří kvalifikační řetězec pod názvem Xterra World Tour pro Mistrovství světa na Havaji.

XTERRA CZECH TOUR 2009


23.5.2009 – O2 ŽLUTÉ LÁZNĚ  - PRAHA – MČR  zdravotníků

13.6. 2009 – HOSTIVAŘ – PRAHA

27.6. 2009– HLUBOKÁ NAD VLTAVOU – Světový pohár, Evropský pohár a oficiální MČR terénní triatlon, kvalifikace na MS –XDURO (běh) kvalifikace  na MS

11.7.2009 – DĚČÍN

25.7.2009 – OSTROV NAD OHŘÍ – MČR sprint

15.8.2009 -  HORNÍ PLANÁ - LIPNO

29.8.2009 – HRADEC KRÁLOVÉ

Hodnocení:
Přečteno 318x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
27.3.23Tereza Zimovjanová vstoupila do nové sezony 39.místem ve Světovém poháru na Novém Zélandu
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer
22.2.23SuperLeague Triathlon otevírá novou sezónu!