Kolem Hostivařské nádrže letos na suchu

15.06.2009 -
Xterra Hostivař je ojedinělá svou náročností, co se týče cyklistiky zatraktivněné dřevěným můstkem (velbloudem), kouzelným prostředím, kde člověk zapomene, že je v Praze, vždy hojnou účastí, velmi živým centrem závodu a organizačně vysokou úrovní.

Letos všechny klady závodu okorunovalo super letní počasí, pro závodníka však ještě snesitelné. Předstartovní listina slibovala pěknou podívanou. O vítězství se přijel poprat z těch Xterra stálic - Kubíček, Jiránek, Jindra či Roušavý. Bylo jen otázkou, kdo se snáz vypořádá s XC tratí. V ženách se na náročnou cyklistiku nejvíce těšila Dáša Svěráková, Klára

Pochobradská a snad i Ivča Loubková. Xterra Easy zahřála závodníkům vodu v 11h a vzešli z ní vítězové X a Y. Ve 12:40 už se pod Salomon bránou řadilo sedm žen a s odstupem 27 a něco minut (rozdíl času vítěze a vítězky z minuého roku), následně 61 borců. Příjemně teplou vodu opustila po 900m XY, nejrychlejším plavcem mezi muži byl s časem 10min Jirka Hampejs, dokončivší pak celkově na 10. místě. Budoucí vítěz Kubajs měl v tu chvíli ztrátu 57s, nemluvě o Ivče Loubkové, která musela stahovat na první plavkyni přes 3 a půl minuty J. Cyklistika byla ošizena o kamenitý sjezd připomínající vyschlý potok, kde se těsně před startem zranil cyklista a ucpal spolu se záchranáři tento prostor – spousta závodníků si oddychla, né že by cyklistovi držkopád přála J. Své downhillové schopnosti si mohli dokázat v dalších nejméně 5ti úsecích trati. I tentokrát si singletrack pár čísel od břehu nádrže vyžádal několik obětí. Většina žen byla vedoucími závodníky dostihnuta již v průběhu třetího okruhu cyklistiky. Poodskočený byl Kubajs od Klímy s Jiránkem, který si elegantně dělal prostor v úzkých pasážích křiknutím „I´am going“ a následným „thanks!!!“ (Dlouhodobý pobyt na Floridě je zřejmý). Toto my závodnice slyšíme raději, než „uhni!!!“ apod., a povzbuzení „hop hop“od kluků Klakurky či Jiskry je úplné pohlazení na duši.

Po kole přijel Kubajs již se značným náskokem na své pronásledovatele a tryskovým během náskok ještě zvyšoval. O druhý místo si to na 7,5km běhu jali rozdávat Kondor s Klímou a podle očekávání se dopředu sunul Pavel Jindra. Nakonec na něj zbyla bramborová pozice se ztrátou půl minutky na třetího Klímu. Ivča si hlídala vedení před skvěle běžící Dášou. Po cyklistice bronzová Klárka byla asi na 5.km dostižena Kačkou a co se týče souboje pohlaví, i tentokrát se musel Ivča sklonit před mužským vítězem, ale třeba to byl záměr, neboť napřesrok bude boj s prvním mužem o to snazší J. Super výkon předvedl nezničitelný Libor Menčík (ročník 1965), celkově na 12. místě v čase 1h50min, necelých 12min za vítězem. Kdo nebyl obdarován na bedně, přišel si na svý při bohaté tombole, či u stánků s různými lákadly, no a ti oprsklejší si domů odnášeli i krabice plné výborných celozrnných koláčků od firmy Penam. Jistě se všichni těšíme na další zápolení, tentokrát na jednom z vrcholů letošní sezony 27.6. na Hluboké, která nám zas přichystá kupu zážitků, abychom pak v cíli mohli vést bouřlivé debaty o tom, jaký krpál jsme sjeli, kde přenášeli kořeny, do jakého svahu tlačili kolo, na kolikátým jsme ztratili flašku a kde předjeli Frantu či Pepu.

Na Hluboké na viděnou!

Hodnocení:
Přečteno 353x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková