Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady

21.09.2023 -
Na závodníky ze 4 kontinentů, z 21 zemí, čeká 30.září ve Falkensteiner Resortu Punta Skala u chorvatského Zadaru velká adrenalinová výzva, triatlon o celkové délce 113 kilometrů, klasický halfironman na tratích 1,9km plavání - 90km na kole a 21,2 kilometrů běhu.

Špičková sportovní událost, střední triatlon - Zadarhalf triathlon by Falkensteiner Resort Punta Skala, který se tradičně koná v krásném prostředí pětihvězdičkového resortu se skvělou organizací a náročnou tratí, je v kalendáři mnoha světových triatlonistů už nepřehlédnutelný. Na desátý, jubilejní ročník je vše připraveno. Start a cíl bude před klubem Fortis, multifunkčním sportovním centrem v letovisku, místem tréninkovým kempů mnoha triatlonistů, tenistů, ale i bundesligových fotbalistů.


„Zadarhalf je jedním z mála závodů, které se konají deset let po sobě, takže ani během epidemie covidu nebyl zrušen, ale přizpůsobili jsme se nové situaci. Z malého lokálního závodu jsme vyrostli v úctyhodnou akci podle všech měřítek kvality, a to jak organizační, tak sportovní," řekl Zlatko Parać, ředitel závodu. Na rozjezdu závodu se podílel havajský šampion Luc van Lierde z Belgie, nyní je ambasadorem bývalý mistr světa v Xteře a vítěz sedmi Ironmanů, Michael Weiss z Rakouska, a jedná se i spolupráci s českou legendou Petrem Vabrouškem. V posledních devíti letech tu třikrát vyhrál chorvatský šampion Andrej Vištica.


„Zadarhalfský triatlon je závod, na který se vždy rád vracím, takže ani letošní rok nebude výjimkou. Závodu se účastním od jeho prvních ročníků a je radost sledovat, jak se rok od roku neustále vyvíjí. Těším se na další příležitost předvést se v nádherném prostředí Falkensteiner Resortu Punta Skala a udělám vše pro to, abych obhájil loňský titul. Uvidíme se na startu," řekl Andrej Vištica.

S ním bude závodit také Dejan Patrčević - nejúspěšnější Chorvat na mistrovství světa, Pavel Wohl - český závodník, který letos vyhrál největší závody v České republice a Rakousku, vnuk známého hokejového trenéra a pak také Michael Weiss.  „Jsem rád, že se triatlonu Zadarhalf zúčastním již potřetí. Vzhledem k blízkosti mé rodné země Rakouska je to ideální závod na konci sezony. Vezmu s sebou i manželku a děti, protože celá rodina miluje Falkensteiner Resort Punta Skala. Brzy se uvidíme v krásném Chorvatsku," dodal Michael Weiss.


Kromě hlavního závodu ve středně dlouhém triatlonu se uskuteční také aquatlon (plavání a běh) pro děti a mládež. Představí se tu více než 400 malých i velkých triatlonistů až z 21 zemí. Letošního ročníku se na fanouškovském stanovišti zúčastní také členové sportovního sdružení Mali Princ, sdružení pro lidi s Downovým syndromem ze Zadaru.

Pro ty, kteří chtějí před samotným závodem absolvovat kvalitní trénink, pořádá "Adriatic Coaching" od 23. do 29. září tréninkový kemp ZadarHalf Triathlon. Tréninky všech tří triatlonových disciplín probíhají v malých skupinkách, aby se každému sportovci dostalo co nejindividuálnějšího přístupu. Hlavním trenérem kempu je známý chorvatský triatlonista Dejan Patrčević – profesionální triatlonista a dvojnásobný účastník mistrovství světa Ironman na Havaji.

Hodnocení:
Přečteno 459x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár
15.11.23Vítězství v anketě Král triatlonu mě překvapilo, říká Lukáš Kočař
12.11.23Trendy určují mimořádné osobnosti, říká trenér roku Lukáš Vrobel
23.10.23Bronz! Tereza Zimovjanová má medaili ze Světového poháru
17.10.23Barbora Besperát je mistryní světa v kategorii F30-35 a zde jsou její dojmy!
16.10.23Kahlefeldt byla 18. na havajském IRONMANOVI. Dvě Češky mají tituly ve věkových kategoriích
15.10.23Lucy Charles-Barclay je hrdinkou havajského šampionátu!
11.10.23Radka Kahlefeldt (Vodičková) pojede na Havaji v kategorii profesionálek
8.10.23Mistrovství světa v IRONMANu pro ženy je tady!