T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb

9.06.2024 -
Mužský závod přinesl střet generací v čele s Alistairem Brownleem a Javierem Gómezem s novou vlnou triatlonistů, jako jsou Smith, Bogen a Long. Vítězem se stal Marten Van Riel po strhujícím finiši. V ženském závodě excelovala Knibb.

Mužská startovní listina nabízela zvučná jména světového triatlonu, střetla se zde odcházející generace jako Alistair Brownlee, či po dlouhodobých zdravotních a životních problémech navrátilec Javier Gómez, s novou generací v podobě Smitha, Bogena a Longa. Úvodní plaveckou část ovládl Ben Kanute, následován silnou skupinou v čele s Van Rielem a aktuálním mistrem světa v polovičním IRONMANu Bogenem. Javier Gómez opouštěl plaveckou část ve třetí skupině s Noodtem a Von Bergem.

Cyklistická část ale totálně zamíchala celkovým pořadím. Gómez se výrazně propadal, zatímco Long po úvodní slabší plavecké disciplíně postupoval pořadím vzhůru, až se usadil na čele závodu. Do běžecké části jako první vybíhal vytáhlý Američan Long, následován Smithem, Bogenem a Von Bergem. Běžecká část opět zamíchala pořadím. Zatímco Long se propadal, Marten Van Riel, který se vrátil po zranění, se posouval vpřed. Na čele se vykrystalizovala trojice Van Riel, Smith a Bogen, která společně vběhla do cílové rovinky, což zaručilo dramatický závěr.

Van Riel na nic nečekal a začal finišovat na dlouhý sprint. Krok s ním držel výborný běžec Smith, ale ani Bogen nechtěl přijít o velké vítězství. Posledně jmenovaný však ztratil momentum. Van Riel finišoval ze všech sil, Smith držel kontakt, ale nakonec mu chyběl jeden krok, takže Marten Van Riel slavil další velké vítězství!

 

V ženském závodě se očekával souboj dvou velkých jmen, Gentle a Knibb. Po plavecké části se na čele usadila Švýcarka Simmonds, ale všichni očekávali, že cyklistická část zamíchá průběžným pořadím. Knibb opět úřadovala a brzy se dostala do čela závodu; žádná ze soupeřek nedokázala akceptovat její tempo a Američanka se na čele osamostatnila. Její náskok narůstal, druhé místo v cyklistické části držela Kate Matthews, a třetí do druhého depa dojela Němka Philipp. Gentle dorazila na 9. místě v průběžném pořadí.

Knibb vyběhla na závěrečnou disciplínu s komfortním náskokem a bez velkého tlaku si doběhla pro cennou výhru. Nakonec se pořadí neměnilo ani na druhém, ani na třetím místě. Pořadí v cíli zůstalo stejné: Knibb, Matthews a Philipp.

Hodnocení:
Přečteno 436x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.