Xterru na Hluboké vyhrál Lebrun, Mistrem ČR je Kubíček

28.06.2006 -
H l u b o k á n a d V l t a v o u – Pátý ročník závodu XTERRA Czech se jel v sobotu na tratích v okolí Hluboké nad Vltavou. Na start se opět postavila hvězdy XTERRA scény v Evropě, které doplnila ještě celá řada českých závodníků, ti závodili o České mistrovské tituly v terénním triatlonu.
Více než kilometrové plavání ve Vltavě vyhrál s vynikajícím časem 12:44 Kent Horner s Jihoafrické republiky, ten pak po slabší cyklistice a dobrém závěrečném běhu skončil pátý. Favorit Lebrun lezl z řeky více než minutu za Hornerem, o další minutu zpět pak byl Jan Kubíček. S Lebrunem se u výlezu z vody objevila i nejlepší plavkyně mezi ženami, kterou bylo Holanďanka Ingrid van Lubek, pozdější vítězka Renata Bucher na ni ztrácela více než tři minuty.

Rozhodující disciplínou je v Xteře cyklistika, kde museli závodníci projet 35 km dlouhým okruhem v jinak uzavřené Staré oboře. Nejrychlejší byl František Žilák, který ovšem nemohl po slabším plavání pomýšlet na lepší než 7. místo v celkovém pořadí, i tak to pro něho bylo nejlepší umístění v závodě evropského poháru. Do čela se po několika kilometrech dostal Nicolas Lebrun, ten hlubocký závod zná dokonale, startoval na všech ročnících, na kole spolupracoval ještě s Němcem Pfitzenmaierem. Později vedoucí dvojici dojel ještě Jan Kubíček. Lebrun nasadil k úniku, aby si zajistil náskok pro závěrečný běh, v depu držel po cyklistice více než minutový náskok před Kubíčkem.

Kubíček v cíli přiznal, že se v cyklistice vydal ze všech sil a neměl již sílu zaútočit na Lebruna při závěrečném běhu. Kubíček uhájil druhé místo, kterým vylepšil své maximum z loňské XTERRA Czech, kde byl třetí. Nejlepší běh dne předvedl Claudie Eksteen, který skončil ve své premiéře v Hluboké celkově třetí.

Mezi ženami se o vítězce rozhodlo také při cyklistice. Renata Bucher sice ztrácela na Ingrid van Lubek po plavání tři minuty, ale po cyklistice na ni měla již pětiminutový náskok. V jedenáctikilometrovém běhu svůj náskok ještě zvýšila a stejně jako minulý rok zvítězila. Na druhém místě skončila Carina Wasle, která se dostala před van Lubek už při prvním běžeckém okruhu. Mistryní republiky se stala Eva Skalníková, která dojela celkově pátá.

Tradiční závod štafet vyhrál již potřetí Progress TT Tálín ve složení Rothbauer-Tomeček-Valtr před Progress TT Tálín Vidličky a štafetou TRI Draci. Navíc se ještě dopoledne běžel závod XTERRA Kid‘s, kterého se zúčastnilo více než 50 dětí různého věku. Večer pak závod uzavřelo velké vyhlášení výsledků, večeře s živou hudbou, kterou obstarala kapela He-Band, tombola a ještě krásný ohňostroj.

Další závod XTERRA European Tour se pojede 29. července ve Španělsku, ale již příští sobotu startuje druhý ročník XTERRY na Konopišti.

Výsledky najdete na www.xterra.cz.


Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
MAXIDEK Triatlon Orlík z pohledu závodníka
MAXIDEK Triatlon Orlík na vlastní kůži, Petr Vejvoda
Xterra na zámku: Vládl mistr světa Lebrun
Xterra Czech 2006 příprava na závod a závod
SOUVISEJÍCÍ ODKAZY
Trénink triatlonu a plavání, škola kraulu

Galerie

 

Přečteno 378x

Komentáře

Podvody na pokračování Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková