Závěrečný podnik SP v zimním triatlonu opět na blátě

20.02.2007 -
Do svého předposledního dějství dospěl v rakouském Gaishorn am See SP v zimním triatlonu. Jako již mnohokráte v této zimě pořadatelé dlouho bojovali s nedostatkem sněhu a bohužel i tentokrát byla zima silnější a tak se opět závodilo v bahně a na duatlonových tratích.
Duatlonová varianta však měla dlouho na kahánku, protože v okolí Gaishornu bylo sněhu dost a pořadatelé ve snaze uspořádat lyžařskou část závodu vymysleli variantu s přerušením závodu po cyklistice, přesun za sněhem na lyžařskou část a tam měl závod pokračovat Gundersenovou metodou podle pořadí po kole. ITU však z nepochopitelných důvodů toto přijatelné řešení zavrhla a tak se již podruhé v tomto ročníku světového poháru zápolilo na  duatlonových tratích.

Závod v Gaishornu byl perfektně uspořádaným závodem, s obrovskou podporou obce a nezvyklým zájmem diváků jak při závodě, tak při večerním vyhlášení. Závěrečný ohňostroj tak byl jen třešničkou na dortu a velkolepým zakončením sportovního svátku.

Na startu ani tentokrát nechyběli naši zástupci a od počátku se pro naše barvy závod nevyvíjel špatně. V čele se sice záhy usadila dvojice Post s domácím Planitzerem, před dvojicí Italů De Gasperim a Anoniollim. S minimálním odstupem za nimi ovšem do depa doběhla skupinka s Pavlem Brýdlem a Pavlem Jindrou. Dlouho se v ní držel i Tomáš Doležal a ani jeho ztráta nebyla velká.

Podobně se vyvíjel závod žen. Všem opět utíkalo rakouské duo Wasle, Penker, které marně stíhala úřadující mistryně Evropy Němka Sigrid Mutscheller. O čtvrté místo bojovala Šárka Grabmüllerová s další Němkou Kullmann.

Na kole se ovšem začali dít věci. K velké stíhačce vyrazil Pavel Jindra a už na začátku druhého okruhu kola jezdil osamocen na 3. místě. Dopředu se dral i Tomáš Doležal. Po žaludečních problémech se naopak propadal Pavel Brýdl a závod dokončil jen s velkým sebezapřením.

Pavel Jindra se ovšem nespokojil se svým postavením a ve třetím kole dojel vedoucí dvojici uprchlíků. Jeho vražednému tempu následně pak dokázal odolat jen Nor Post a v tomto pořadí dorazili i do depa. Na skvělém 4. místě se navíc v depu objevil Tomáš Doležal.

V ženách již po prvním okruhu začalo být jasné, že se schyluje k překvapení. Wasle ujela Penker a i ta mírně ujížděla Mutscheller. Bylo zřejmé, že ta dnes nemá svůj den a bylo otázkou, jestli toho dokážou využít i další závodnice. Šárka Grabmüllerová sice předjela Kullmann, ale ztrátu z běhu na Mutscheller už snížit nedokázala.

V závěrečné běhu jsme už tolik důvodů k radosti neměli. Pavel Jindra bohužel neodolal ataku Nora Posta, ale bezpečně si běžel pro své premiérové stupně vítězů ve světovém poháru před domácím Planitzerem. Také Tomáš Doležal podlehl dvojici dobře běžících Italů Viana a Weisenhorn, ale výborné 6. místo před dalším Italem Antoniollim si už pohlídal.

V ženách si neohrožována běžela pro vítězství Wasle, před druhou Penker a třetí Mutscheller. O čtvrté místo musela urputně bojovat Šárka Grabmüllerová a Němku Kullmann dokázala setřást až v samotném závěru druhého běhu.

Závod v Gaishornu se tak stal nejúspěšnějším vystoupením reprezentace v letošním světovém poháru v zimním triatlonu a doufejme, že je předzvěstí lepšící se formy před blížícím se mistrovstvím světa v italském Flassinu. Na MS úspěšné reprezentanty z Rakouska doplní Jiří Žák a Venca Francke (K23), kteří dali přednost domácí přípravě.

ŽENY:
1. C. Wasle (AUT) 1:23:30
2. M. Penker (AUT) 1:25:18
3. S. Mutscheller (GER) 1:27:36
4. Š. Grabmüllerová (CZE) 1:29:34


MUŽI:
1. A. Post (NOR) 1:12:01
2. P. Jindra (CZE) 1:12:23
3. H. Planitzer (AUT) 1:12:46
6. T. Doležal (CZE) 1:14:04


Po sněhu opět ani památky....


Šárka Grabmüllerová se před MS pomale dostává do optimální formy...

Hodnocení:
Přečteno 405x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
27.3.23Tereza Zimovjanová vstoupila do nové sezony 39.místem ve Světovém poháru na Novém Zélandu
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer
22.2.23SuperLeague Triathlon otevírá novou sezónu!