Český pohár v zimním triatlonu Vimperk

3.03.2008 -
Závěreční závod Českého poháru v zimním triatlonu 2008 proběhl v neděli ve Vimperku. Vítězi se po zásluze stali Šárka Grabmüllerová a Pavel Jindra. Na pořadí v premiéře Českého poháru v zimního triatlonu závod neměl vliv. Po dvou výhrách na Lipně a Jablonci nad Nisou se s předstihem vítězi stali Tomáš Doležal a Šárka Grabmülerová.
Závod byl velkým oříškem i pro pořadatele. Sníh chybí v celé Evropě a nejinak tomu bylo i ve Vimperku. Původní, téměř dvoukilometrový okruh, se nakonec „smrsknul“ až na pouhých 700 m. Následný boj s větrem, který vám bere dech a také depo a vlastně úplně všechno, co postavíte vám slušně zkomplikuje život. A když vám na trať padne ještě pár stromů, tak přijdete i o poslední zbytky iluzí o smyslu vašeho počínání. I s ohledem na skutečně pekelné podmínky, došlo k úpravě tratí a délky závodu na konečných 4 km běhu, 8 km kola a 4,7 km na lyžích.

Již úvodní běh notně roztrhal startovní pole. Od prvních metrů měl vývoj závodu pod kontrolou Pavel Jindra. V běhu mu sice více než zdatně sekundoval domácí junior Jakub Novák, ale na kole jeho tempu přece jenom nestačil. Překvapivě ztrácel Tomáš Doležal a na kolo vyjížděl s téměř půl minutovou ztrátou. I na kole nikdo tempu Pavla Jindry nestačil a ten zvětšoval svůj náskok před reprezentačním kolegou Tomášem Doležalem. Jakuba Nováka na třetím místě vystřídal výborně jedoucí Honza Novota. Ve 3. okruhu na kole ale Pavel Jindra upadl a jeho náskok se rázem ztenčil na polovinu. Toho využil i Tomáš a na lyže už šel téměř v kontaktu s Pavlem. Po prvním stoupání byli oba dokonce v závěsu, ale pak už vzal režii závodu do svých rukou opět Pavel Jindra a i díky výborně jedoucím lyžím si dojel pro vítězství. Druhý v cíli byl Tomáš Doležal, třetí místo před Jakubem Novákem uhájil Honza Novota.

V závodě žen od prvních metrů udávala tempo Ivana Loubková, před Šárkou Grabmüllerovou a Katkou Loubkovou. Jejich odstupy po běhu byly vteřinové a tak se vše mělo rozhodnout až v dalších částech závodu. Na kole se toho však dlouho příliš nezměnilo. Vedla Ivana Loubková o pár vteřin před Šárkou Grabmüllerovou, ztrácet začala Katka Loubková. Do cíle kola sice Ivana svůj náskok, i díky pádu Šárky zvětšila, ale hodně nepovedeným depem svůj náskok trestuhodně prohospodařila a na lyže už vyjížděla na druhém místě. Na lyžích Šárka Grabmüllerová nedala Katce nejmenší šanci a dojela pro vítězství i ve třetím pohárovém závodě. Druhé místo uhájila Ivana Loubková před svou sestrou Katkou.

Zimní triatlonisté zakončí svou sezónu na nejstarším závodě v zimním triatlonu v italském Malsu. Tamní závod Evropského poháru má v této sezóně nezvyklou důležitost a tudíž i pravděpodobně nebývalou konkurenci. Bude se rozhodovat o vítězce světového poháru v zimním triatlonu mezi Němkami Mutscheller a Kullman a také o třetím místě v mužích mezi Pavlem Jindrou a Rakušanem Planitzerem. Již jistým vítězem v mužích je Švéd Svanebo před Rakušanem Bauerem. V ženách skončí třetí Rakušanka Wasle před čtvrtou Šárkou Grabmüllerovou.

Hodnocení:
Přečteno 801x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková