Zimní triatlonisté excelovali na Novém Zélandu

19.08.2007 -
Zatímco triatlonová sezóna míří nezadržitelně ke svému letošnímu domácímu vrcholu v Karlových Varech a světovému v Hamburku, zimní triatlonisté v předstihu zahájili svůj světový pohár 2008 na jižní polokouli.
Tam se na jižním z novozélandských ostrovů nedaleko Queenstownu, v zimním středisku Snow Farm konal na tratích 5 km běhu 12 km MTB a 10 km běhu na lyžích první závod světového poháru 2008 v zimním triatlonu. Z našich reprezentantů, do těchto stále ještě poněkud exotických destinací, vyrazili Pavel Jindra a Šárka Grabmülerová.

Po náročné cestě na místo závodu a peripetiích se zavazadly se zdálo, že v sobotu ráno nebude už nic nebude bránit startu. Bohužel příroda si trochu postavila hlavu a ranních 40 cm nového sněhu a vítr o síle 90 km/h přinutili pořadatele k nezvyklému kroku v podobě odložení startu závodu o 24 hodin. Druhý den ráno se sice vyjasnilo a uklidnil vítr, ale dalších půl metru nového sněhu pořadatelům hodně zamotalo hlavu a po zralé úvaze byli nuceni zkrátit na polovinu délku cyklistické části závodu.

Naše reprezentační duo se před startem nečekaně rozrostlo o dalšího o dalšího Čecha, když se na start také postavil xterák Honza Matějec.

Od prvních metrů bylo jasné, že naši reprezentanti budou patřit k favoritům. Pavel Jindra trochu překvapivě už v běhu začal utíkat svým soupeřům a na kolo nasedal před Kanaďanem McKeeverem a domácím Ussherem. Překvapivě ztrácel loňský vítěz domácí Nat Anglem. Úlohu favoritky plnila i Šárka Grabmüllerová a i ona na kolo nasedala na vedoucí pozici před domácí Elinou Ussher. Rozhodnutí padlo na kole. Oba naši reprezentanti zúročili zkušenosti s jízdou na velmi měkkém povrchu a své soupeře, i na zkrácené trati, doslova deklasovali a do lyžařské časti si přivezli luxusní, téměř tři minutový náskok. Na lyžích už se nic významného neudálo a oba už jen kontrolovali své vítězství.

Na solidním 7. místě skončil Honza Matějec, když i jemu dělala největší problém jízda na kole.

Světový pohár se z Nového Zélandu přesune do Argentiny, kde se 25. srpna a 1. září konají další dva závody světového poháru. Z našich reprezentantů tam zamíří pouze Šárka Grabmüllerová, když bude obhajovat svá loňská vítězství.

Výsledky:
Muži:
1. Pavel Jindra CZE 1:05:17
2. Robin McKeever CAN 1:08:09
3. Nat Anglem NZL 1:10:30

Ženy:
1. Šárka Grabmüllerová CZE 1:20:55
2. Elina Ussher NZL 1:23:40
3. Emma Meyer NZL 2:07:50


česká výprava na Novém Zélandu


archív


archív, Jindra Pavel

Hodnocení:
Přečteno 424x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
27.3.23Tereza Zimovjanová vstoupila do nové sezony 39.místem ve Světovém poháru na Novém Zélandu
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer
22.2.23SuperLeague Triathlon otevírá novou sezónu!