Pavel Jindra a Pavlína Vargová jsou mistři ČR v zimním triatlonu 2020.

20.01.2020 -
Spojené MČR a MSR v zimním triatlonu 2020 se konalo na Slovensku v Oravskej Polhore. Pavel Jindra byl z českých závodníků v cíli nejrychlejší. Titul mistryně ČR si ze Slovenska odváží Pavlína Vargová.

Zimní triatlon – Oravska Polhora

Společný závod MČR a MSR v zimním triatlonu přilákal na start celkem 56 závodníků a 4 štafety. Závodníci museli nejdříve zdolat 3,6km běhu, poté ujet na horském kole 9,8km a na závěr uběhnout 9,6km na běžkách. Nejlepším závodníkem z celého startovního pole se stal slovenský borec Mário Košút s časem 1:03:30. Druhým v cíli byl opět závodník ze Slovenska Tomáš Jurkovič a na třetím místě již do cíle doběhl náš několikanásobný mistr ČR v zimním triatlonu Pavel Jindra v čase 1:06:18. Celkově druhým českým závodníkem se stal Ondřej Petiška, který ve své věkové kategorii neměl konkurenci a zvítězil. Celkově třetí z českých mužů byl v cíli Bohumil Jahn. Vlastimil Tobolák a zkušený Jaroslav Balatka zvítězili ve svých věkových kategoriích a vezou si domů také ocenění mistr ČR.

.

V ženském závodě si pro jednoznačné vítězství mezi českými ženami doběhla Pavlína Vargová, která se v celkovém pořadí v ženské kategorii umístila na 3.místě. Druhá z českých závodnic byla v cíli Michaela Matoušová a třetí Pavlína Jordánová. Celkovou vítězkou závodu se stala Margaréta Bičanová.

Za dva týdny se bude konat v Itálii Mistrovství světa v této zimní variantě triatlonu. Na startovní listině jsou již zapsáni Pavel Jindra a Marek Rauchfuss. Mezi ženami uvidíme nejspíše Anetu Grabmullerovou.