Pro Čelůstku je priorita ME, ale láká jej i X-terra na Maui

9.12.2012 -
Jan Čelůstka, český reprezentant a účastník olympijských her v Londýně, již pomýšlí na triatlonovou sezónu 2013. Jasnou prioritou je úspěch na ME a pomýšlí i na havajský Xterra závod. Více v rozhovoru.

Honzo, jak s odstupem času vzpomínáš na olympiádu?
Velký sportovní svátek, skvělá atmosféra, organizace, fanoušci a nepovedený sportovní výkon.  Zejména atmosféra závodu musela být úžasná, na ni se bude vzpomínat celý život…
Už jsem to určitě říkal mockrát, že atmosféru má šanci porazit nejspíš až Rio 2016. Doufám, že se brazilské tanečnice samby vytáhnou.

Jak sis odpočinul po sezóně? Jak dlouho a jakým způsobem si relaxoval?
Volno jsem měl o týden delší než normálně. První týden jsem strávil cestováním po Novém Zélandu. Po finále WTS v Aucklandu se to přímo nabízelo. Navíc tam byla Anet a její rodiče, tak to bylo fajn. Zbytek volna jsem pak už strávil v ČR. 

Od kdy jsi již v tréninkovém procesu?
Trénuju zhruba 3 týdny. Ze začátku mě přibrzdila krátká rýmička. Nebylo potřeba nikam spěchat a tak jsem jako správný chlap hrál skoro mrtvého a nechal se opečovávat:) 

S jakými plány a ambicemi jsi započal trénink pro rok 2013?
Pro první část sezóny je jasná priorita ME. Konečně bych tam rád zajel super výsledek. Ještě nemám úplně jasno nad kombinací série WTC a SP. Rád bych letos taky odzávodil trochu víc v lize ve Francii. Pokud bych se za celou sezónu pořádně „nezrakvil“ tak bych uvažoval o xteře na Maui. To je zatím ale jen úvaha. 

Jaká plánuješ soustředění? Jaká budou mít charakter?
Do Vánoc týden v Ramsau a týden v Livignu. Poté možná s repre K23 a Lubošem Bílkem na Fuenteventuru a v březnu s CSMV na 3 týdny Gran Canaria. Hory budou hlavně o běžkách a vytrvalosti. Fuenteventura hodně cyklistická a stále ještě vytrvalost, Gran Canaria potom zaměřená na kolo a běh už trochu intenzivněji. 

Plánuješ nějaké změny do tréninku případně novinky v materiálovém vybavení?
Žádné zásadní změny s Jardou Formánkem neplánujeme. Spíš je to taková evoluce, toho co mi vyhovuje. Zázemí CSMV ve Stromovce mi umožňuje kvalitně běhat i v zimě, tak toho budeme využívat. V materiálu se neodehrávají změny ve značce ale v jednotlivých modelech. U Specializedu měním model Tarmac za aerodynamičtější Venge a výbavu Shimano za Sram. U bot Inov8 bude na jaře úplně nová řada silničních závodek, na které už se hodně těším. 

Máš již jasno o svých startech na úvod sezóny?
Jak jsem řekl, prioritu má v červnu ME. Ještě čekám na kalendář ligy ve Francii, ale na rozjetí plánuju 2 – 3 závody. Ideálně 2 sprinty a jeden olympijský. Nejspíš to bude kombinace evropského poháru, českého poháru a právě ligy ve Francii.Hodnocení:
Přečteno 945x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
15.7.24Ve Španělsku byla psána historie
7.7.24V Rothu padala světová maxima
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.