Pro Čelůstku je priorita ME, ale láká jej i X-terra na Maui

9.12.2012 -
Jan Čelůstka, český reprezentant a účastník olympijských her v Londýně, již pomýšlí na triatlonovou sezónu 2013. Jasnou prioritou je úspěch na ME a pomýšlí i na havajský Xterra závod. Více v rozhovoru.

Honzo, jak s odstupem času vzpomínáš na olympiádu?
Velký sportovní svátek, skvělá atmosféra, organizace, fanoušci a nepovedený sportovní výkon.  Zejména atmosféra závodu musela být úžasná, na ni se bude vzpomínat celý život…
Už jsem to určitě říkal mockrát, že atmosféru má šanci porazit nejspíš až Rio 2016. Doufám, že se brazilské tanečnice samby vytáhnou.

Jak sis odpočinul po sezóně? Jak dlouho a jakým způsobem si relaxoval?
Volno jsem měl o týden delší než normálně. První týden jsem strávil cestováním po Novém Zélandu. Po finále WTS v Aucklandu se to přímo nabízelo. Navíc tam byla Anet a její rodiče, tak to bylo fajn. Zbytek volna jsem pak už strávil v ČR. 

Od kdy jsi již v tréninkovém procesu?
Trénuju zhruba 3 týdny. Ze začátku mě přibrzdila krátká rýmička. Nebylo potřeba nikam spěchat a tak jsem jako správný chlap hrál skoro mrtvého a nechal se opečovávat:) 

S jakými plány a ambicemi jsi započal trénink pro rok 2013?
Pro první část sezóny je jasná priorita ME. Konečně bych tam rád zajel super výsledek. Ještě nemám úplně jasno nad kombinací série WTC a SP. Rád bych letos taky odzávodil trochu víc v lize ve Francii. Pokud bych se za celou sezónu pořádně „nezrakvil“ tak bych uvažoval o xteře na Maui. To je zatím ale jen úvaha. 

Jaká plánuješ soustředění? Jaká budou mít charakter?
Do Vánoc týden v Ramsau a týden v Livignu. Poté možná s repre K23 a Lubošem Bílkem na Fuenteventuru a v březnu s CSMV na 3 týdny Gran Canaria. Hory budou hlavně o běžkách a vytrvalosti. Fuenteventura hodně cyklistická a stále ještě vytrvalost, Gran Canaria potom zaměřená na kolo a běh už trochu intenzivněji. 

Plánuješ nějaké změny do tréninku případně novinky v materiálovém vybavení?
Žádné zásadní změny s Jardou Formánkem neplánujeme. Spíš je to taková evoluce, toho co mi vyhovuje. Zázemí CSMV ve Stromovce mi umožňuje kvalitně běhat i v zimě, tak toho budeme využívat. V materiálu se neodehrávají změny ve značce ale v jednotlivých modelech. U Specializedu měním model Tarmac za aerodynamičtější Venge a výbavu Shimano za Sram. U bot Inov8 bude na jaře úplně nová řada silničních závodek, na které už se hodně těším. 

Máš již jasno o svých startech na úvod sezóny?
Jak jsem řekl, prioritu má v červnu ME. Ještě čekám na kalendář ligy ve Francii, ale na rozjetí plánuju 2 – 3 závody. Ideálně 2 sprinty a jeden olympijský. Nejspíš to bude kombinace evropského poháru, českého poháru a právě ligy ve Francii.Hodnocení:
Přečteno 928x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah