Vabroušek si cítí excelentně, šetřit se rozhodně nebude!

21.10.2006 -
Zbývá pouhých pár hodin do startu IM havaj 2006. I v tomto stresu se ještě můžete pokochat informacemi od Petra Vabrouška těsně před startem…
Závod se blíží a s tím i tvůj oblíbený gaučink a fofrování jídla....Jak takové poslední dny před závodem vypadají?
Popravdě řečeno se moc nezastavím, mám tady hodně přátel, sponzorů, mediální tlak je tu nesrovnatelně vyšší, než u ostatních závodů... Jsem ale zvyklý neustále něco řešit, takže mi to moc nevadí. Pologaučink si užívám zejména při vyřizování e-mailů. Co se týká jídla, snažím se to tradičně pojmout opatrněji, nerad bych s sebou zítra táhl 80kg :-)

Jak proběhla oslava Tomáše Petra?
Z pochopitelných důvodů se odkládá až na dobu po závodě. Každý už se tady vetšinou snaží 100% koncentrovat na sobotní výkon. Doufám, že budou mít všichni dobrou náladu po vydařeném závodě!

Lidi se začínají určitě kumulovat v centru závodu...Vnímáš to už nějak třeba na své psychice?
Lidé se tady kumulují už měsíc, minimálně týden je tady prakticky každý. Spíš lidí na ulicích  ubývá s ohledem na rozmáhající se gaučink a snahu uniknout ze slunce. Hodně živo bude dnes odpoledne u check-inu. Psychicky to moc nevnímám, přece jen je to už můj asi 47. Ironman a tudíž tak trochu "bežná" záležitost.

Jaký je tvůj plán nebo touha po letošním umístění? Jasně, určitě nejlíp, co to půjde, ale kam by ses chtěl dostat? Doufám si tvrdit, že v tomto roce ti to opravdu jezdí....
Tady je opravdu težké tipovat, ale pojedu naplno. Při závodě budu tentokrát myslet i na svého zesnulého přítele Radka Cingálka, rád bych mu svůj výkon věnoval. Cítím se dobře, zdá se, že dobrá forma se mě drží, ale je to dlouhý závod a člověk musí mít svůj den.

Máš sebou pro tento rok posilu v podání Romana Kašpara...Využiješ ho pro tento závod ku svému prospěchu (měření mezičasů, sledování soupeřů...)?
Roman svět triatlonu teprve objevuje, takže to pro něj bude dost drsné se mezi doprovody ostatních prosadit. Pokud mi ale párkrát na trati podá nějakou informaci, budu rád. Snad se mu to podaří. Víc pro mě stejně udělat nesmí...

Objevila se na expu letos nějaká novinka? A pokud ano, můžeš nám o ni říct něco víc?
Letos jsem Expo vzal téměř během, ale nějaké novinky se opět našly. Powercranks prišel s klikami určenými pro závodění - fungují nezávisle jen částečně. Computrainer má jednotku, na kterou lze přes GPS jednoduše nahrát jakoukoli trať (stačí ji projet na kole nebo i autem). Značka, kterou u nás zastupuji, Blue Seventy, přijde na jaře s plaveckým oblekem Pointzero3, který je určený pro plavání bez povolených neoprenů. Jeho koeficient odporu je při hodnotě 0.032 asi 50x nižší než u lidské kůže a 4x nižší než dosavadní obleky typu Aquablade...

Lída psala, že pro letošní rok je v sekci dobrovolníků nedostatek lidí...Myslíš, že se to nějak odrazí na kvalitě závodu?
Určite ne. Vždy tady bylo vše na špičkové úrovni a bude to tak i letos.


Hodnocení:
Přečteno 385x

Komentáře

im Reagovat
Martin Reagovat
Re: Martin Reagovat
swim Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.