OKOLO HRADCE SE PROHÁNĚLI XTERRÁCI

6.09.2005 -
H r a d e c K r á l o v é – Letošní poslední závod Brave XTERRA Czech Tour vyhrál na hradeckém koupališti Biřička Tomáš Jiránek. Bylo to jeho třetí letošní vítězství v Českém poháru a zajistil si tím druhé místo v celkovém pořadí. V ženách zvítězila Ivana Loubková. Po devíti stech metrech plavání vyjeli závodníci na pět kilometrů dlouhý cyklistický okruh. Na, pro xterrové závody atypickém, málo členitém terénu se strhla divoká honička.
H r a d e c K r á l o v é – Letošní poslední závod Brave XTERRA Czech Tour vyhrál na hradeckém koupališti Biřička Tomáš Jiránek. Bylo to jeho třetí letošní vítězství v Českém poháru a zajistil si tím druhé místo v celkovém pořadí. V ženách zvítězila Ivana Loubková.  
Po devíti stech metrech plavání vyjeli závodníci na pět kilometrů dlouhý cyklistický okruh. Na, pro xterrové závody atypickém, málo členitém terénu se strhla divoká honička. Všichni závodníci museli okruh absolvovat pětkrát a to se stalo atraktivním hlavně pro diváky, kteří stáli podél celé trati. V každém okruhu byl zřejmý stále se zvyšující náskok Tomáše Jiránka na ostatní závodníky. V depu po kole měl Jiránek náskok už jeden a půl minuty na Františka Žiláka, třetí oblékal běžecké maratonky Peter Hertl. Osmikilometrový běh zvládl sice nejrychleji Martin Jiskra ze Slovanu Karlovy Vary, ale skončil až celkově sedmý. V cíli již po třetí tento rok triumfoval Tomáš Jiránek před Frantou Žilákem a Slovákem Peterem Hartlem.

Mezi ženami skvěle odstartovala mladá závodnice Jana Chocholová z XTERRA Teamu Hluboká, po plavání, těsně stíhaná Kamilou Bulířovou, vedla, ale na kole ji potkala technická závada a závod pro ni bohužel předčasně skončil. Do čela se mezitím dostala Kamila Bulířová, ale ve třetím okruhu ji dojela Ivana Loubková, která přijela  do depa  již s minutovým náskokem. Obě závodnice si stále udržovaly svoje průběžné pořadí, ale Při závěrečném běžeckém okruhu Kamilu Bulířovou  předběhla Markéta Friedbergerová. První tři ženy tak dorazily do cíle v konečném pořadí Loubková, Friedbergerová a Bulířová.

Ve stejný den jako v Hradci Králové se závodilo i ve španělském Bakiu, kde se jel čtvrtý závod Evropského poháru XTERRA. Celkově třicáté místo a druhé ve své kategorii obsadil Petr Cvrček z Brněnského Dream Bikes HP Promotion. Třicátý třetí byl další z Čechů Jiří Marek, ten ve své kategorii skončil čtvrtý. Sérii XTERRA European Tour uzavře tuto sobotu  závod XTERRA Německo, tradičně pořádaný u jezera Titisee, v nádherném prostředí Černého lesa.

Výsledky Brave XTERRA Czech - Hradec Králové (0,9 – 25 – 8 Km):
Muži:
1. Tomáš Jiránek (Polar) 1:36:51
2. František Žilák (Rock Machine Cyklomax) 1:38:57
3. Peter Hertl (Kompava H-triatlon) 1:39:40
4. Pavel Jindra (Hrádek n. Nisou) 1:41:01
5. Leoš Roušavý (Rock Machine Cyklomax) 1:44:02
6. Roman Medek (BaH TT České Budějovice) 1:44:03
7. Martin Jiskra (Slovan Karlovy Vary) 1:44:04
8. Jan Matějec (SFINX – Barták) 1:44:10
9. Martin Hanáček (TJ JE Dukovany) 1:44:30
10.Richard Kolář (Tri Lamy Brno) 1:45:44

Ženy:
1. Ivana Loubková (TT Cyklorenova Cvikov) 1:59:52
2. Markéta Friedbergerová (ČVK Praha) 2:01:36
3. Kamila Bulířová (Adice/Elmarco KK Cube Liberec) 2:01:50
4. Dagmar Svěráková (Rock Machine Cyklomax) 2:03:23
5. Andrea Dermeková (Kompava H-triatlon) 2:05:57
 
Oficiální stránky BRAVE XTERRA Czech Tour: www.xterra.cz  

Hodnocení:
Přečteno 138x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková