XTERRA V LIBERCI

13.05.2005 -
V sérii BRAVE XTERRA CZECH TOUR 2005 se letos už uskutečnily dva duatlonové závody v Karlových Varech a v Týně nad Vltavou, ale první letošní terénní triatlon se chystá až na neděli 22. května. V Liberci bude XTERRA poprvé v historii a bude to určitě zajímavý start do triatlonové sezony. Centrum závodu a hlavní dění bude soustředěno na pláži u vodní nádrže Harcov.
V sérii BRAVE XTERRA CZECH TOUR 2005 se letos už uskutečnily dva duatlonové závody v Karlových Varech a v Týně nad Vltavou, ale první letošní terénní triatlon se chystá až na neděli 22. května. V Liberci bude XTERRA poprvé v historii a bude to určitě zajímavý start do triatlonové sezony. Centrum závodu a hlavní dění bude soustředěno na pláži u vodní nádrže Harcov.

V Liberci se poplave 750 metrů v harcovské přehradě. „Zatím je pořád zima, v neděli tu dokonce napadl sníh, tak doufám že plavání zůstane a že se závod nepojede jako duatlon.“, vzkázal z Liberce Petr Vejvoda, který se těší na první triatlonový závod sezóny. Petr popsal i trať kola: „Vypadá to jako závod českého poháru MTB cross country, je to pořád nahoru a dolu…“. Na horském kole najedou závodníci v pěti okruzích celkem 25 kilometrů. I závěrečný sedmikilometrový běh se poběží na několik okruhů převážně po zpevněných cestách. Závod bude velmi atraktivní jak pro závodníky, tak i pro diváky, kteří budou mít jednoduchý přístup na celou trať závodu.
 
Favoritem bude opět vítěz loňské série František Žilák, uvidíme zda se ukáže i Tomáš Jiránek, který je čerstvým mistrem ČR v terénním duatlonu. Vysoko pomýšlejí hlavně domácí závodníci Petr Vejvoda a mezi ženami chce uspět Kamila Bulířová.
 
Velmi nás těší start Martina Koukala, který nám Martin včera osobně potvrdil. Po jeho vydařené medaili ze závodu dvojic z letošního mistrovství světa v běžeckém lyžování se dá tušit skvělá forma. Vzhledem k jeho slušnému plavání, ač nespecialista na XTERRU, bude patřit tento závodník k horkým favoritům.
 
Liberecký závod je samozřejmě zařazen do Českého poháru v terénním triatlonu, do kterého letos patří deset závodů a bude probíhat až do poloviny září. Mimo celý pohár stojí závod v Hluboké nad Vltavou (18.6.), který je stejně jako v minulých letech zařazen do kvalifikačního řetězce na MS a můžete v něm sbírat body do Evropského poháru.

Hodnocení:
Přečteno 79x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka