XTERRA LAKE TAHOE: Jan Řehula na desátém místě

29.09.2004 -
pohoří Sierra Nevada se jelo mezinárodní mistrovství USA, které je zároveň předposledním závodem série závodů XTERRA Global Tour, závodníky již čeká pouze historicky deváté mistrovství světa XTERRA. Z vítězství se radoval stále ještě úřadující mistr světa Eneko Llanos (ESP) před Sylvainem Dodetem (FRA) a Josiahem Middaughem (USA).
V pohoří Sierra Nevada se jelo mezinárodní mistrovství USA, které je zároveň předposledním závodem série závodů XTERRA Global Tour, závodníky již čeká pouze historicky deváté mistrovství světa XTERRA.

Z vítězství se radoval stále ještě úřadující mistr světa Eneko Llanos (ESP) před Sylvainem Dodetem (FRA) a Josiahem Middaughem (USA). Mezi ženami brala potřetí titul mistra USA Jamie Whitmore, bylo to její dvacáté vítězství v závodě XTERRA.

Ani český reprezentant Jan Řehula si nevedl špatně. Po plavání byl na třetím místě za Kerry Classenem a Llanosem, ale cyklistická část mu nevyšla podle přestav. Za nejlepšími zaostal o devět minut a propadl se na 12. pozici. Řehula se dotáhl šestým nejlepším časem běhu na celkové desáté místo.

„Byl to určitě fyzicky nejnáročnější závod mé dosavadní kariéry.“ Vzkázal Jan Řehula. „I když jsem před závodem mířil v úvahách na vyšší posty, trenér je s výkonem relativně spokojen. Byla to určitě skvělá generálka na říjnové MS.“

Mistrovství světa se jede 24. října na havajském ostrově Maui, představí se zde nejlepší závodníci ze 78 kvalifikačních závodů v Rakousku, Kanadě, ČR, Německu, Holandsku, Novém Zélandu, Saipanu, Itálii, JAR, Japonsku a USA.

Výsledky XTERRA USA Championship: http://www.xterraplanet.com/nevada04/results/nevada_04overall.htm

NISSAN XTERRA USA Championship Series:
1. Sylvain Dodet /FRA/ - 200 bodů
2. Josiah Middaugh /USA/ - 182
3. Conrad Stoltz /RSA/ - 180
4. Nicolas Lebrun /FRA/ - 172
5. David Henestrosa /ESP/ - 145

Hodnocení:
Přečteno 40x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu