Xterra Czech: chystají se další změny

17.05.2006 -
Červnový závod světového poháru XTERRA v Hluboké nad Vltavou se letos pojede na pozměněných tratích. Drobné úpravy povedou ke zkvalitnění celé akce, která již od svého prvního ročníku v roce 2002 stojí na nejvyšším stupínku triatlonových závodů u nás a drží se stále i ve světové špičce závodů XTERRA. Pořadatelé chtějí překvapit účastníky hlavně novou a zajímavější tratí cyklistiky.
Ta však bude, i kvůli regulérnosti závodu, až do závodu veřejnosti uzavřena. Pojede se totiž převážně ve Staré oboře, která je po zbytek roku lidem nepřístupná a otevírá se pouze pro závod XTERRA Czech!

Úvodní disciplína bude podobná jako předloni, v řece Vltavě s vylézáním u fotbalového hřiště, kde bude postavené depo. Poplave se 550 metrů proti proudu a po obrátce opět po proudu zpět. Plavecký rekord drží stále Jan Řehula, který minulý rok urazil podobnou trať v čase 14:14.

Plán tratě horského kola bohužel ovlivnil krotký divočák Tonda, který se prohání v severní části Staré obory u Purkarce. Po spatření člověka se k němu s radostí, vlastní jeho více jak metrákovému tělu, nadšeně přiřítí. Zvláště má spadeno na cyklisty, které vášnivě rád doprovází dusajícím cvalem… Těžko říci, jestli by Tonda neztratil dobromyslné pochopení pro 300 závodníků, kteří by se prohnali jeho teritoriem a nechtěli ho ani podrbat za uchem.
Detailní popis trati cyklistické části najdete brzy na www.xterra.cz.

Také běžecká část se změní. Hned na začátku pořadatelé zařadili běh po pontonovém mostě přes Vltavu. Dále trať povede po pravém břehu řeky k silničnímu mostu a zpět na levý břeh a dále po známém okruhu v zámeckém parku. Cíl bude umístěn v prostorách depa na fotbalovém hřišti.
 
Kromě závodu jednotlivců, bude tento rok vypsán velký závod pro štafety, jak jsme již informovali. Soutěžit budou také přihlížející diváci, pro které bude připravena bohatá tombola. Do obou závodů se mohou přihlásit úplní amatéři, které baví rekreační sport. Start  je 24. června v Hluboké nad Vltavou, v jednu odpoledne.Online přihlášky jsou dostupné na www.xterra.cz, kde také najdete více podrobných informací o závodě.

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Xterra Czech 2006 příprava na závod a závod
Přečteno 274x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár