Xterra pokračovala v Brně

2.08.2007 -
Jak bude dál vypadat Český pohár Xterra? Šestý závod v Brně vyhrál Karel Zadák a vede s velkým náskokem i celkové pořadí Twin Xterra Czech Tour, ale dál to bude ještě velmi zajímavé. Na programu jsou další 4 závody, 3 z nich se ovšem jedou ve stejný den jako nějaký ze závodů Evropského poháru. Pro Karla Zadáka jsou evropské závody výzvou a chce se zúčastnit všech. Kdo po něm převezme žezlo vládce českého seriálu? A na jak dlouho?

Stejně jako Karel Zadák putuje do Evropy i Honza Kubíček, ten je aktuálně na druhém místě celkového pořadí. Šanci tedy dostávají další závodníci. Dobrou pozici drží Petr Novák, ale i u něho se dá očekávat start na nějakém ze zahraničních závodů. Hned v závěsu za Novákem se drží kvadriatlonista Míra Podborský, který první příčku v bodování už letos na chvíli ochutnal. Šanci má i zimní triatlonista Pavel Jindra a biker Franta Žilák, který už několik závodů vynechal, šetří asi síly na zbytek sezóny.

Přitvrdit by chtěl i Tomáš Jiránek, který letos dokončil pouze dva závody a zuby nehty se drží na 11. místě. Měl smůlu i v Brně, kde ho chvíli před startem bodnula vosa. Na start se postavil celý oteklý, ale bohužel opět nedokončil. Už v prvním okruhu cyklistiky totiž prorazil duši a když ji vyměnil, tak přišel další defekt. Ve stejném místě měnil duši i Martin Zois z Rakouska, který na Orlíku bojoval právě s Jiránkem o prvenství, nakonec tam skončil druhý a v Brně také nedokončil.

V Brně měl nejlépe rozdané karty Franta Kubínek, který po plavání naskočil na svého bajka jako první, Zadák ztrácel přes minutu, ale brzy se na domácí trati dokázal dostat do čela. Kubínek už pouze ztrácel a v cíli to bylo více než 4 minuty a druhé místo. Na třetí pozici se dostal až při běhu Pavel Jindra, který už po plavání ztrácel 4 minuty, čtvrté místo vybojoval také při závěrečném běhu Peter Hertl ze Slovenska, předběhl totiž také Míru Podhorského, který byl po kole třetí a v cíli pátý.

Mezi ženami je už 5 závodů neporažena Ivana Loubková a hlasitě si říká o to, aby ji už konečně někdo pokořil. Vypadá to, že obhajoba prvenství v celém poháru je v jejím případě skoro jistá. Otázkou už je pouze kdo bude na druhém místě. Možná Petra Krejčová, která byla druhá i v Brně. Nebo Dáša Svěráková, ta skončila třetí. Může to být třeba Klára Pochobradská, která v Brně nestartovala, nebo Katka Loubková, která skončila čtvrtá.