Karel Zadák se posunul na čelo Twin Xterra Czech Tour

10.07.2007 -
V Českém poháru terénních triatlonů Twin Xterra Czech tour se po nedělním závodě na Hluboké měnil vedoucí muž pořadí. O první místo přišel Míra Podborský z týmu Tri LAMY, ale vystřídal jej Karel Zadák ze stejného oddílu. Mezi ženami byla už potřetí neporažena Ivana Loubková a upevnila si tak vedení v celém seriálu.

Tak náročný závod jako je Hluboká v české sérii jinde nenajdete. Plave se více než kilometr ve Vltavě, částečně i proti proudu. Rozhodující disciplinou je však cyklistika, která závodníkům zabere asi 60% času celého závodu. Jezdí se na horském kole po třiatřiceti kilometrovém okruh napříč jindy nedostupným územím schwarzenberské obory. Závěrečný běh v zámeckém parku pak začíná extrémním výběhem, kde se musejí závodníci dokonce jistit lanem.

Jako nejsilnější se v neděli ukázal Karel Zadák. Po plavání ztrácel na čelo necelé dvě minuty, ale na kole konkurenci roznesl na kopytech. Už v polovině závodu si za sebou vezl luxusní náskok a ten mu také vydržel až do depa, ze kterého vyrazil do poslední disciplíny. Teprve po dlouhých třech minutách se objevili další závodníci, za Petr Novák dojížděl Jan Kubíček a František Žilák. Žilák má vždy slabé plavání a na Hluboké musel předjet více než 60 závodníků, aby se dostal na 4. pozici. Na pátém místě se držel první z cizinců Slovák Tomáš Jurkovič hájící barvy českého oddílu Labe tri club.

Při běžeckých kvalitách úřadujícího mistra České republiky Karla Zadáka nebylo možné, aby soupeři vymazali jeho náskok. Do cíle pod hlubockým zámkem doběhl jako první před Kubíčkem, Novákem, Jurkovičem i Žilákem. Bývalý vedoucí muž bodového pořadí Míra Podborský startoval den před hlubockým závodem na světovém poháru v kvadriatlonu, který vyhrál. Na Hluboké po druhém náročném závodě víkendu nemohl skončit lépe než 11. a v bodování poháru se propadl na páté místo.

Mezi ženami kralovala letos už potřetí Ivana Loubková. Při plavání sice ztratila pět minut na Štroblovou, ale všem pak nadělila deset minut na cyklistické části a po běhu nebylo pochyb o vítězce. Dokázala druhou ženu porazit na vteřinu stejným rozdílem jako Zadák Kubíčka mezi muži. Za Loubkovou doběhla Petra Krejčová a třetí byla Eva Štroblová.

Také letos mohli specialisté na jednotlivé disciplíny složit tříčlenné štafety, které absolvovali naprosto stejnou trať jako jednotlivci. Už po první disciplíně vedl tým Twin-Loap, za který plaval Jan Šimek, na kole pak jel Tomáš Dvořák a běžec Pavel Brýdl vytvořil nejrychlejší čas dne. Druzí skončili Tri draci a na třetím místě 3L team Giga sport z Českých Budějovic.

Kompletní výsledky a další informace o závodě i dalších akcích Twin Xterra Czech tour najdete na www.xterra.cz. Příští závod série se jede už o nadcházejícím víkendu v Ostrově nad Ohří.

POŘADÍ TWIN XTERRA CZECH TOUR PO 4 ZÁVODECH
1. Karel Zadák (Tri LAMY) – 290 bodů
2. Jan Kubíček (69 Specialized)- 272
3. Petr Novák (X-team Bano) - 254
4. František Žilák (Rock-Machine Cyklomax) - 254
5. Miroslav Podborský (Tri LAMY) - 238

1. Ivana Loubková (TT Cyklorenova Cvikov) - 382
2. Klára Pochobradská (TT) - 282
3. Petra Krejčová (BaH České Budějovice) - 270


Karel Zadák


Ivana Loubková

Hodnocení:
Přečteno 920x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu