Hlubocká Xterra je připravena

3.07.2007 -
Už v neděli startuje pošesté Xterra na Hluboké, největší terénní triatlon v Čechách. Také letos pořadatelé připravili několik změn, které závod oživí. Mění se centrum závodu. Minulý rok bylo na fotbalovém hříšti, letos bude depo i cíl závodu umístěn v těsné blýzkosti mostu přes Vltavu.
Startuje se stejně jako ve všech předchozích letech hned nad jezem.

Úvodní plavání je dlouhé 1200 metrů. První polovina se plave proti proudu, který není sice silný, ale závodníci jej už brzy po startu ucítí. Z vody se vyleze na ostrůvku a přes městské koupaliště se triatleti dostanou do depa u mostu. Následující disciplínou je horské kolo.

Okruh pro cyklistiku je také letos vytyčen ve Staré oboře, kde závodníci pojedou mezi stády muflonů a daňků. Na 35 kilometrech ochutnají táhlé výjezdy i rychlé sjezdy, stejně jako technické sekvence mezi kameny a kořeny. V polovině bude připraveno občerstvení. Po cyklistice se přijíždí zpět do depa a pokračuje se poslední disciplínou terénního triatlonu, kterou je běh.

Na Hluboké je běžecký okruh veden zámeckým parkem a běží se hned dvakrát. Hned na úvod čeká nejtěžší překážka v podobě prudkého kopce, tam se závodníci mohou vyšplhat po připraveném provaze, pak se už mohou rozběhnout. Zasloužený cíl přichází po 11 kilometrech.

Závodu se mohou účastnit i amatéři a přihlásit se mohou dokonce až v den závodu od 7:00 přímo u startu. Stejné tratě jako triatleti mohou absolvovat i plavci, cyklisté a běžci, kteří společně postaví družstvo. Xterra štafeta je specialitou Hlubockého závodu, v takovém rozsahu se jezdí už pouze na Lipně, kde se na konci léta koná další závod Xterra série. Svůj závod budou mít na Hluboké i děti, které si mohou od 10 hodin zazávodit v terénním běhu.

Více najdete na www.xterra.cz.

Hodnocení:
Přečteno 205x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár