Hlubocká Xterra je připravena

3.07.2007 -
Už v neděli startuje pošesté Xterra na Hluboké, největší terénní triatlon v Čechách. Také letos pořadatelé připravili několik změn, které závod oživí. Mění se centrum závodu. Minulý rok bylo na fotbalovém hříšti, letos bude depo i cíl závodu umístěn v těsné blýzkosti mostu přes Vltavu.
Startuje se stejně jako ve všech předchozích letech hned nad jezem.

Úvodní plavání je dlouhé 1200 metrů. První polovina se plave proti proudu, který není sice silný, ale závodníci jej už brzy po startu ucítí. Z vody se vyleze na ostrůvku a přes městské koupaliště se triatleti dostanou do depa u mostu. Následující disciplínou je horské kolo.

Okruh pro cyklistiku je také letos vytyčen ve Staré oboře, kde závodníci pojedou mezi stády muflonů a daňků. Na 35 kilometrech ochutnají táhlé výjezdy i rychlé sjezdy, stejně jako technické sekvence mezi kameny a kořeny. V polovině bude připraveno občerstvení. Po cyklistice se přijíždí zpět do depa a pokračuje se poslední disciplínou terénního triatlonu, kterou je běh.

Na Hluboké je běžecký okruh veden zámeckým parkem a běží se hned dvakrát. Hned na úvod čeká nejtěžší překážka v podobě prudkého kopce, tam se závodníci mohou vyšplhat po připraveném provaze, pak se už mohou rozběhnout. Zasloužený cíl přichází po 11 kilometrech.

Závodu se mohou účastnit i amatéři a přihlásit se mohou dokonce až v den závodu od 7:00 přímo u startu. Stejné tratě jako triatleti mohou absolvovat i plavci, cyklisté a běžci, kteří společně postaví družstvo. Xterra štafeta je specialitou Hlubockého závodu, v takovém rozsahu se jezdí už pouze na Lipně, kde se na konci léta koná další závod Xterra série. Svůj závod budou mít na Hluboké i děti, které si mohou od 10 hodin zazávodit v terénním běhu.

Více najdete na www.xterra.cz.

Hodnocení:
Přečteno 202x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu