Xerra MČR v Hostivaři

3.06.2007 -
V sobotu 9. června naostro startuje letošní TWIN XTERRA CZECH TOUR tradičním závodem v pražské Hostivaři, která je letos navíc mistrovstvím republiky. Český pohár tvoří celkem 10 závodů, které doplňuje ještě 6 závodů XTERRA Challenge.
Závod v okolí Hostivařské přehrady už počítá své čtvrté pokračování, účastníci minulých ročníků budou mít tedy výhodu proti nováčkům, ale i pro ně budou na trati připraveny některá překvapení. Trať se oproti loňsku trochu změnila, ale ta nejlepší místa pořadatelé zachovali. Úvodní plavání na 900 metrů jako vždy roztrhá startovní pole, které pak na horském kole vyráží na cyklistickou trať. Biková část se jede okruhovým systémem, celkem 26 kilometrů je rozděleno do třech okruhů. Pořadatelé dokonce zvažují někdy v budoucnu uspořádat závodu českého poháru Cross country, který by se jel po částích této oblíbené trati.  

Závěrečný běh bude dlouhý 8 kilometrů. Stejně jako minulý rok startují ženy 21 minut před muži, první závodník v cíli se stane absolutním vítězem a nebude vůbec nemožné, aby to byla žena.  Kromě závodu Českého poháru XTERRA se v Praze v dopoledním programu pojede na zkrácené trati easy a štafetový závod. Start pro easy je plánován na 11. hodinu a XTERRA se pojede od 12:30. Pro nejlepší je připraveno prize money 25 000 , ostatním budou rozděleny věcné ceny. Na závěr sportovního dne proběhne i tradičně bohatá tombola.

Více o sérii TWIN XTERRA CZECH TOUR najdete na www.xterra.cz, o sobotním závodě pak na www.xterrapraha.cz.

O týden později 16.6. 2007 další závod serie TWIN Czech Xterra Tour MAXIDEK TRIATLON ORLÍK 2007
Hodnocení:
Přečteno 326x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu