Hlubocká Xterra je připravena

3.07.2007 -
Už v neděli startuje pošesté Xterra na Hluboké, největší terénní triatlon v Čechách. Také letos pořadatelé připravili několik změn, které závod oživí. Mění se centrum závodu. Minulý rok bylo na fotbalovém hříšti, letos bude depo i cíl závodu umístěn v těsné blýzkosti mostu přes Vltavu.
Startuje se stejně jako ve všech předchozích letech hned nad jezem.

Úvodní plavání je dlouhé 1200 metrů. První polovina se plave proti proudu, který není sice silný, ale závodníci jej už brzy po startu ucítí. Z vody se vyleze na ostrůvku a přes městské koupaliště se triatleti dostanou do depa u mostu. Následující disciplínou je horské kolo.

Okruh pro cyklistiku je také letos vytyčen ve Staré oboře, kde závodníci pojedou mezi stády muflonů a daňků. Na 35 kilometrech ochutnají táhlé výjezdy i rychlé sjezdy, stejně jako technické sekvence mezi kameny a kořeny. V polovině bude připraveno občerstvení. Po cyklistice se přijíždí zpět do depa a pokračuje se poslední disciplínou terénního triatlonu, kterou je běh.

Na Hluboké je běžecký okruh veden zámeckým parkem a běží se hned dvakrát. Hned na úvod čeká nejtěžší překážka v podobě prudkého kopce, tam se závodníci mohou vyšplhat po připraveném provaze, pak se už mohou rozběhnout. Zasloužený cíl přichází po 11 kilometrech.

Závodu se mohou účastnit i amatéři a přihlásit se mohou dokonce až v den závodu od 7:00 přímo u startu. Stejné tratě jako triatleti mohou absolvovat i plavci, cyklisté a běžci, kteří společně postaví družstvo. Xterra štafeta je specialitou Hlubockého závodu, v takovém rozsahu se jezdí už pouze na Lipně, kde se na konci léta koná další závod Xterra série. Svůj závod budou mít na Hluboké i děti, které si mohou od 10 hodin zazávodit v terénním běhu.

Více najdete na www.xterra.cz.

Hodnocení:
Přečteno 202x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
27.3.23Tereza Zimovjanová vstoupila do nové sezony 39.místem ve Světovém poháru na Novém Zélandu
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer
22.2.23SuperLeague Triathlon otevírá novou sezónu!