Mé ambice byly určitě vyšší než DNF po pádu, říká Vendula Frintová

29.09.2015 -
Minulý víkend se v americkém Chicagu konalo finále WTS v olympijském triatlonu. Na start se postavila i naše nejlepší závodnice Vendula Frintová. Bohužel pro ni skončil závod v cyklistické části, kde se dostala do kolize s další závodnicí a kvůli následkům pádu musela odstoupit. Více v rozhovoru

Jak ses připravovala a těšila na vrcholný závod v Chicagu?

Po MČR Táboře jsem odletěla zpět do Pyrenejí, kde jsem absolvovala závěrečnou přípravu před posledními třemi závody WTS. Po WTS Stockholm už šlo hlavně co nejlepší regeneraci a udržovací trénink, neboť WTS Edmonton a WTS Chicago Grand Final následovaly ve 14 denních odstupech. 

Triatlonový svátek byl spojen s celým víkendem ve znamení tohoto sportu. Jak jsi vnímala atmosféru v Chicagu?

Atmosféra byla obdobná jako na jiných závodech WTS. Bohužel Amerika má svá vlastní pravidla a tak některé ze závodů utrpěly jejich striktním přístupem a obavám z předpovědi počasí. Závod juniorů se změnil v duatlon, závod žen do 23 let se jel na polovičních sprinterských tratích, náš závod byl přesunut o 4h dopředu. Nutno však podotknout, že organizátoři se s veškerými změnami vypořádali na jedničku, takže samotné soutěže neutrpěly. 

Cítil ses na startu připravená na maximum? V jaké umístění jsi doufala?

Vím, že jsem byla dobře připravená, o to více mě mrzí, že jsem to v závodě nemohla ukázat. Ambice byly určitě vyšší než DNF po pádu v cyklistické části.


Co se přesně stalo?

Ve čtvrtém nebo pátém cyklistickém okruhu jsem v jedné ze zatáček brnkla do zadního kola závodnice přede mnou a bohužel to již nedokázala ustát. Cyklistická část byla velice specifická, obsahovala 45 zatáček o 180 stupňů a 63 90ti stupňových v 9ti okruzích, takže vteřinová ztráta koncentrace měla fatální následky. 

Způsobil ti tento pád i nějaké zranění a zdravotní komplikace?

Doléčuji svalové zranění lýtka, které bylo po pádu v křeči a znemožnilo mi tak pokračovat. Kromě toho jsem si přivezla jako suvenýr silniční lišej a pohmožděniny. 

Se soupeřkami křižujete planetu za triatlonovými souboji a znáte se navzájem velmi dobře. Co říkáš na chicagské medailové podium? Letošní zlatá cesta Jorgensen je z říše fantazie.  Mezi muži se Javier Gomez vepsal do triatlonové historie čtvrtým triumfem v celkovém bodování…

Podium v ženském závodě nepřekvapilo, a pokud se žádná ze závodnic nezraní, nebo se nepřihodí něco nenadálého v průběhu olympijského závodu, dá se i za rok v Riu předpokládat obdobné obsazení stupňů vítězů. Co se týká mužského závodu, je fantastické vidět na stupních dva zástupce mé tréninkové skupiny. Maria a Richarda mám možnost potkávat každý den, vím, jak tvrdě trénují a oba si to zaslouží. Výkon Javiera Gomeze není třeba komentovat, neboť co on dokázal za celou svou kariéru je více než obdivuhodné.  Gwen Jorgensen je v současné době bezkonkurenční a její výkony mluví za vše, netřeba komentovat.

Kde budeš startovat v dalších závodech?

Chystám se na SP Alanya, popř. SP Tongyeong. Poté bude následovat zasloužené volno a dovolená.

Řešila jsi už případné změna v tréninku v přípravě na další sezonu?

Do příští sezóny žádné změny nechystám, příprava ve skupině se mi osvědčila. 

Objevíš se zase někdy doma v Čechách?

Pro nejlepší závodníky již sezóna skončila, takže na poslední závody se budu připravovat individuálně v Čechách pod křídly J. Seidla.


 

Hodnocení:
Přečteno 622x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.1.19Sebevědomí ve sportu
16.1.19Bez trenéra si kvalitní přípravu nedokážu představit, říká Jan Langšádl
10.1.19Bylo to jako školní výlet, říká Petr Vabroušek po Triathlon North Africa
10.1.19Trénink představivosti vyžaduje motivaci a odevzdání
8.1.19Petr Vabroušek vyhrál závod Triathlon North Africa
3.1.19Mým snem je vyhrát Czechmana, říká Ondrej Kubo
27.12.18Moji svěřenci letos vyhráli 10 závodů v sériích Ironman a Challenge, říká Luboš Bílek
21.12.18Věnovat se triatlonu je pro mě dar, říká František Schoval
18.12.18Přehled triatlonových akcí v roce 2019
14.12.18Lenka Kovářová rezignovala na funkci předsedkyně rady ČTA