Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100

17.04.2024 -
Youri Keulen překvapil na Singapore T100 triumfem v mužské kategorii, zatímco Ashleigh Gentle dominovala v ženském závodě. Radka Vodičková závod dokončila na 11. místě.

O víkendu se uskutečnil další závod světového triatlonového seriálu Singapore T100, který přilákal špičkové triatlonisty z celého světa. Velkým překvapením byl výkon nizozemského triatlonisty Youriho Keulena, který si po čtvrtém místě v Miami tentokrát vybojoval vítězství. Plaveckou část dominoval Australan Aaron Royle, ale Keulen rychle ukázal své kvality na kole, kde získal minutový náskok před německým závodníkem Mikou Noodtem a dalšími pronásledovateli včetně Pietera Heemerycka, svěřenec Luboše Bílka. Běžecká část byla plná změn, přesto Keulen udržel vedení až do cíle. Zezadu zaútočil Sam Long, který navzdory technickým problémům a krátké penaltě dokončil závod jako druhý. Třetí místo obsadil Heemeryck. Alistair Brownlee, jeden z favoritů, nejprve obdržel malou penalizaci a nakonec musel pro zranění závod opustit. Magnus Ditlev jako jeden z hlavních favoritů do závodu nenastoupil, stejně jako Javier Gómez, který z rodinných důvodů zůstal mimo závod.

V ženské kategorii dominovala Ashleigh Gentle z Austrálie, která předvedla fenomenální běžecký výkon a získala další cenné vítězství na Singapore T100. Gentle, která závodila poprvé v této sezóně, potvrdila své postavení hlavní favoritky na distanci 100 km a připsala si čtvrté vítězství v sérii PTO / T100. Lucy Charles-Barclay, současná světová šampionka v Ironmanu, vedla závod od startu, ale Gentle se nevzdala a během prvního ze tří běžeckých okruhů snížila její náskok z 5:28 na 3:37. Ve druhém okruhu se rozdíl zmenšil na pouhých 1:01 a čtyři kilometry před cílem Gentle převzala vedení. Lucy Buckingham, která obdržela divokou kartu, vedla společně s Charles-Barclay plaveckou část a udržely silný tandem na kole. Během běžecké části však Buckingham začala ztrácet a propadla se na páté místo. Na stupně vítězů se ve skvělém stylu dostala Els Visser z Nizozemska. Radka Vodičková závod dokončila na 11. místě.