Kvůli křečím do chodidel jsem část běhu absolvoval bez bot, říká Steinbauer, sedmý na Isramanovi

11.02.2015 -
Na IM Malaysia získal Honza havajský slot na letošní světový šampionát v Koně. Minulý víkend vyrazil podruhé na Isramana, kde v náročných podmínkách vybojoval umístění v Top Ten. Při rodinných povinnostech a plném pracovním úvazku. Více v našem rozhovoru.

Jak jsi pojal přípravu na tento závod zkraje sezony?

Byl to pro mě tréninkový závod, tzn. z plného zimního tréninku, bez speciálního ladění, jen „pár“ rychlých tréninků pár týdnů před závodem.

Už vloni jsi s Tomášem Bednářem a jeho partou tento podnik absolvoval. Podle Petra vabrouška se jedná o jeden z nejnáročnějších železňáků na planetě.  

Jak řekl Petr Vabroušek, je to pěkný závod – krásné plavání, kolo s 3300 nastoupanými metry a závěrečným maratonem, který začíná 10 ti km seběhem z 850 m.n.m a to vše v teplotě u moře kolem 26 st. a kolo nahoře v horách kolem 10 st. a s větrem, který fouká skoro pořád proti.  Jak říkám, je to pěkný závod.

Na IM Malaysia jsi získal slot na světový šampionát v Koně (viz reportáž Pepy Svobody) , takže motivace do pořádné přípravy ti určitě nechybí. S jakými ambicemi jsi vstupoval do tohoto závodu?

Chtěl jsem být do Top ten.


Jaké bylo cestování do Israele?

Poměrně náročná. Z Českých Budějovice do Budapešti autem, z Bud do Tel Avivu letadlem a následně autobusem cca 5,5 hodiny do Eilatu.  

Co ubytování? Na kolik tě tento „výlet“ přišel peněz?

Bydleli jsme v Eilatu, v pěkném hotelu u pláže. Izrael je poměrně drahá destinace, hlavně co se týče jídla. Včetně startovného a nějaké útraty kolem to bylo cca 20 tisíc.

Jak ses cítil na startovní čáře?

Cítil jsem se výborně, a jak sem psal na začátku, byl to tréninkový závod na zpestření zimy, takže jsem nebyl pod žádným tlakem.

Pojďme k samotnému závodu. Popsal bys své vystoupení v jednotlivých disciplínách?

Plavání na pohodu s rezervou za 0:59. Kolo ve větru a v těch kopcích kontrolovaně za 6:05 na cca 240W. A běh za tragických 3:42 s třemi přestávkami na nezbytné WC, 100 m pochodem bez bot, protože jsem dostával křeče do chodidel. Poslední 2 km jsem zrychlil, abych sám sebe ujistil, že ještě „umím běhat.“


Takže v cíli to musela být velká úleva..Co ti prolétlo hlavou na cílovém koberci?

Jako asi u každého závodu, jsem byl rád, že to mám za sebou a ve zdraví. Potom to byly dílčí pocity – super, že jsem nepíchl, neměl žádný karambol a nebyly žádné zásadní problémy na běhu a při plavání.

Takže spokojenost? Cíl v podobě první desítky jsi splnil..

Ano. Pro mě super, chtěl jsem čas pod 11 hodin a to se o několik minut povedlo, byť byly těžší podmínky, než loni.

Co bys řekl k loňské sezoně?

Lonská byla výborná: 4 absolvované Ironmany, v říjnu IM Malajsie a slot na Havaj 2015. Zdraví drží, co více si triatlonista může přát.


V říjnu tě čeká vrchol ironmanského snažení mnoha borců po celém světě. Jak se budeš připravovat?

Asi nikoho nepřekvapí, že se připravím, co nejlépe dokážu. Vhledem k tomu, že po Malajsii už tuším, do čeho půjdu, tak doufám, že nebudu tolik překvapen.

Jaké máš rodinné zázemí a podmínky na trénink? Co sponzoři?

Mám práci, rodinu a dělám dlouhý triatlon. Co k tomu dodat, každý kdo to má podobně, tak ví, že noční a ranní šichty jsou povinností a dobře „zmenežovat“ tyto tři komponenty do sebe chce opravdu dobrý management. Důslednost a vytrvalost v tréninku je samozřejmostí, ale asi nejvíc je vše otázkou „dobré hlavy“. Moje úžasná rodina (holky) mě samozřejmě podporuje, bez toho to vlastně vůbec nejde. A finance? Na všechno jsem sám..ale zatím to zvládám.

 

Hodnocení:
Přečteno 1388x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
15.5.20ME ve sprint triatlonu zrušeno
3.5.20Race report: Triatlon North Africa – závod, na kterém necháte plíce i srdce
29.4.20EVROPSKÝ POHÁR JUNIORŮ V TÁBOŘE SE LETOS NEUSKUTEČNÍ
29.4.20Už v červnu se pojedou v Račicích triatlony, sprint ITC a intervalový 1/2ironman
23.4.20Nucená pauza mi snad prospěje a dodá další chuť, říká Ondra Teplý
15.4.20ČTA má připravené tři scénáře k průběhu letošní sezony
9.4.20Přešel jsem do udržovacího módu, říká Petr Vabroušek
7.4.20Nemá teď žádný význam honit maximální zátěž, říká Vendula Frintová
4.4.20MEZINÁRODNÍ TRIATLONOVÁ UNIE PRODLOUŽILA POZASTAVENÍ AKTIVIT DO 30. ČERVNA
3.4.20Nevěřím tomu, že si letos zazávodíme někde v zahraničí, říká Simona Křivánková