Žilákovy sny o Xteře ruší drnčení motorové pily

24.09.2003 -
T i t i s e e , T e p l i c e n a d M e t u j í - O havajských plážích sní s drnčící motorovou pilou v ruce. František Žilák si musí v lese nejprve odpracovat jako dřevorubec, až potom si může užívat v sedle biku. Vydal se tak ve šlépějích krajana, slavného železného muže nedávné minulosti Michala Pichrta. Jo, znám ho. Taky bývalý skvělý lyžař Beran tady dělá v lese, přidá. Zřejmě místní tradice. Svérázný matador Pichrt se na havajského Ironmana nikdy nevypravil.
 i t i s e e , T e p l i c e n a d M e t u j í - O havajských plážích sní s drnčící motorovou pilou v ruce. František Žilák si musí v lese nejprve odpracovat jako dřevorubec, až potom si může užívat v sedle biku.

Vydal se tak ve šlépějích krajana, slavného železného muže nedávné minulosti Michala Pichrta. Jo, znám ho. Taky bývalý skvělý lyžař Beran tady dělá v lese, přidá. Zřejmě místní tradice.

Svérázný matador Pichrt se na havajského Ironmana nikdy nevypravil. Rozesmátý mladíček Žilák se chystá na půvabné soustroví v Pacifiku už podruhé.

Ale kvalifikaci na světový šampionát XTERRA v terénním triatlonu si vyjel až před dvěma týdny. Na poslední chvíli. V červnovém domácím závodě na Hluboké úplně vyhořel, teď na XTERRA Germany skončil osmý v elitě.

Byl to určitě můj letos nejlepší závod. Sedlo mi hlavně kolo, lebedí si dvaadvacetiletý chlapík. Měl šestý čas, Francouz Nicolas Lebrun, jeden z nejlepších na světě, mu tam na téměř čtyřicetikilometrové trati, nandal jen pět minut.

Přitom profil mi moc nevyhovoval, říká Žilák. Okruh vedl většinou po lesních nebo polních cestách, vytříbenou bikerskou techniku neužil. Jen kopce nahoru a dolů, ale cítil jsem sílu. A pak taky dva výběhy na lyžařský můstek, kde se v prosinci sejdou skokani na Světovém poháru.

Při výběhu mě chytla záda, ale překonal jsem to, dodává. Také běžecky mu sezona vychází. Snažím se, co nejvíc závodit, v triatlonu, na kole, nebo jen běhy. Takový trénink mi vyhovuje. Ve známém Středečním poháru skončil celkově druhý.

Formu potvrdil i na závěrečném podniku Českého poháru MTB v cross-country, kdy se v neděli v Moravské Třebové poprvé vešel do dvacítky. V konečném pořadí skončil 29., mezi jezdci do 23 let čtrnáctý.

Jako své jedničky si ho váží v týmu Redpoint. Koly ho vybavuje za jedinečnou cenu Merida. Moc rád bych získal aspoň částečné angažmá v nějakém silném klubu, přeje si.

Jako biker, nebo XTERRAMAN? Baví mě jezdit na biku. Ale přednost dávám Xteře, tam chci uspět, řekne rozhodně.

Loni skončil na Maui jako třetí nejlepší z Čechů 63. z téměř pěti stovek účastníků. Chci víc, slibuje. Zapracovat potřebuje hlavně na plavání. Občasné návštěvy adršpašského jezírka stačit nemohou. Objednal jsem si soustředění, uculuje se. Jeho přítelkyně Bára, původem lyžařka, mu prý chystá galeje v trutnovském bazénu.

Kromě tréninku teď na poslední chvíli shání také sponzory na dalekou výpravu. Třeba cena letenek oproti loňsku výrazně stoupla.

Ale věřím, že mi kamarádi z firem po okolí pomůžou. Stejně jako loni přispěje i město. Teď už vědí, že jsem jim snad nějakou reklamu udělal, usměje se.

Neodpočine si ani po návratu, další Žilákova výzva se jmenuje zimní triatlon.

Hodnocení:
Přečteno 143x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
18.9.19V triatlonové komunitě panují přátelské vztahy a respekt k soupeři, říká Vojta Rakušan
15.9.19ŘENČ MÁ STŘÍBRO Z MISTROVSTVÍ EVROPY V DLOUHÉM TRIATLONU!
13.9.19Zatím chci zůstat u krátkého triatlonu, říká Oto Ottenschlager
10.9.19České boje na MS 70.3 na Azurovém pobřeží. Junioři řádili ve Slovinsku
5.9.19Biker Vlášek vyhrál Gigathlon na začátek velké trojkombinace
5.9.19Do posledního okruhu jsem si nebyl jistý průběžným pořadím, říká Petr Cívela
2.9.19Česká invaze v Zell am See. Křivánková a Řenč jsou mistři ČR.
1.9.19Seriál Mistrovství světa dospěl do finále dospěl od finále. Kuříková v něm vybojovala 35.místo, Frintová závod nedokončila
30.8.19Sám nebo v týmu? Je tady Gigathlon, velká pouť sportovní rodiny
29.8.19Bylo to nejdelších 10 kilometrů běhu v životě, říká Petra Kuříková