Žilákovy sny o Xteře ruší drnčení motorové pily

24.09.2003 -
T i t i s e e , T e p l i c e n a d M e t u j í - O havajských plážích sní s drnčící motorovou pilou v ruce. František Žilák si musí v lese nejprve odpracovat jako dřevorubec, až potom si může užívat v sedle biku. Vydal se tak ve šlépějích krajana, slavného železného muže nedávné minulosti Michala Pichrta. Jo, znám ho. Taky bývalý skvělý lyžař Beran tady dělá v lese, přidá. Zřejmě místní tradice. Svérázný matador Pichrt se na havajského Ironmana nikdy nevypravil.
 i t i s e e , T e p l i c e n a d M e t u j í - O havajských plážích sní s drnčící motorovou pilou v ruce. František Žilák si musí v lese nejprve odpracovat jako dřevorubec, až potom si může užívat v sedle biku.

Vydal se tak ve šlépějích krajana, slavného železného muže nedávné minulosti Michala Pichrta. Jo, znám ho. Taky bývalý skvělý lyžař Beran tady dělá v lese, přidá. Zřejmě místní tradice.

Svérázný matador Pichrt se na havajského Ironmana nikdy nevypravil. Rozesmátý mladíček Žilák se chystá na půvabné soustroví v Pacifiku už podruhé.

Ale kvalifikaci na světový šampionát XTERRA v terénním triatlonu si vyjel až před dvěma týdny. Na poslední chvíli. V červnovém domácím závodě na Hluboké úplně vyhořel, teď na XTERRA Germany skončil osmý v elitě.

Byl to určitě můj letos nejlepší závod. Sedlo mi hlavně kolo, lebedí si dvaadvacetiletý chlapík. Měl šestý čas, Francouz Nicolas Lebrun, jeden z nejlepších na světě, mu tam na téměř čtyřicetikilometrové trati, nandal jen pět minut.

Přitom profil mi moc nevyhovoval, říká Žilák. Okruh vedl většinou po lesních nebo polních cestách, vytříbenou bikerskou techniku neužil. Jen kopce nahoru a dolů, ale cítil jsem sílu. A pak taky dva výběhy na lyžařský můstek, kde se v prosinci sejdou skokani na Světovém poháru.

Při výběhu mě chytla záda, ale překonal jsem to, dodává. Také běžecky mu sezona vychází. Snažím se, co nejvíc závodit, v triatlonu, na kole, nebo jen běhy. Takový trénink mi vyhovuje. Ve známém Středečním poháru skončil celkově druhý.

Formu potvrdil i na závěrečném podniku Českého poháru MTB v cross-country, kdy se v neděli v Moravské Třebové poprvé vešel do dvacítky. V konečném pořadí skončil 29., mezi jezdci do 23 let čtrnáctý.

Jako své jedničky si ho váží v týmu Redpoint. Koly ho vybavuje za jedinečnou cenu Merida. Moc rád bych získal aspoň částečné angažmá v nějakém silném klubu, přeje si.

Jako biker, nebo XTERRAMAN? Baví mě jezdit na biku. Ale přednost dávám Xteře, tam chci uspět, řekne rozhodně.

Loni skončil na Maui jako třetí nejlepší z Čechů 63. z téměř pěti stovek účastníků. Chci víc, slibuje. Zapracovat potřebuje hlavně na plavání. Občasné návštěvy adršpašského jezírka stačit nemohou. Objednal jsem si soustředění, uculuje se. Jeho přítelkyně Bára, původem lyžařka, mu prý chystá galeje v trutnovském bazénu.

Kromě tréninku teď na poslední chvíli shání také sponzory na dalekou výpravu. Třeba cena letenek oproti loňsku výrazně stoupla.

Ale věřím, že mi kamarádi z firem po okolí pomůžou. Stejně jako loni přispěje i město. Teď už vědí, že jsem jim snad nějakou reklamu udělal, usměje se.

Neodpočine si ani po návratu, další Žilákova výzva se jmenuje zimní triatlon.

Hodnocení:
Přečteno 143x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
25.6.19Tomáš Řenč obhájil titul na Moraviamanu. Lepier druhý v Kanadě, Vodičková třetí na v Dánsku.
20.6.19Bylo to pro mě neočekávané druhé místo, říká Lenka Cibulková
18.6.19Swimrun Orlík se přiblížil severským podmínkám
17.6.19MČR v terénním triatlonu, ICT triatlon, Noční triatlon a další
10.6.19Stále nedovedu pochopit, kde se to ve mně vzalo, říká Veronika Andrlová
9.6.19MISTROVSKÉ TITULY SI Z PŘÍBRAMI ODVÁŽEJÍ VOLÁR S ANDRLOVOU
9.6.19Ostrovský triatlon zažil velké návraty i vítězství Petra a Brantlové
5.6.19Třetí titul pro mě hodně znamená, říká Lucy Charles-Barclay
5.6.19The Championship ovládli Sebi Kienle a Lucy Charles, Kahlefeldt a další Češi na podiu!
4.6.19Do Ostrova míří elitní triatlonisté, ale také rodiny s dětmi