Žilákovy sny o Xteře ruší drnčení motorové pily

24.09.2003 -
T i t i s e e , T e p l i c e n a d M e t u j í - O havajských plážích sní s drnčící motorovou pilou v ruce. František Žilák si musí v lese nejprve odpracovat jako dřevorubec, až potom si může užívat v sedle biku. Vydal se tak ve šlépějích krajana, slavného železného muže nedávné minulosti Michala Pichrta. Jo, znám ho. Taky bývalý skvělý lyžař Beran tady dělá v lese, přidá. Zřejmě místní tradice. Svérázný matador Pichrt se na havajského Ironmana nikdy nevypravil.
 i t i s e e , T e p l i c e n a d M e t u j í - O havajských plážích sní s drnčící motorovou pilou v ruce. František Žilák si musí v lese nejprve odpracovat jako dřevorubec, až potom si může užívat v sedle biku.

Vydal se tak ve šlépějích krajana, slavného železného muže nedávné minulosti Michala Pichrta. Jo, znám ho. Taky bývalý skvělý lyžař Beran tady dělá v lese, přidá. Zřejmě místní tradice.

Svérázný matador Pichrt se na havajského Ironmana nikdy nevypravil. Rozesmátý mladíček Žilák se chystá na půvabné soustroví v Pacifiku už podruhé.

Ale kvalifikaci na světový šampionát XTERRA v terénním triatlonu si vyjel až před dvěma týdny. Na poslední chvíli. V červnovém domácím závodě na Hluboké úplně vyhořel, teď na XTERRA Germany skončil osmý v elitě.

Byl to určitě můj letos nejlepší závod. Sedlo mi hlavně kolo, lebedí si dvaadvacetiletý chlapík. Měl šestý čas, Francouz Nicolas Lebrun, jeden z nejlepších na světě, mu tam na téměř čtyřicetikilometrové trati, nandal jen pět minut.

Přitom profil mi moc nevyhovoval, říká Žilák. Okruh vedl většinou po lesních nebo polních cestách, vytříbenou bikerskou techniku neužil. Jen kopce nahoru a dolů, ale cítil jsem sílu. A pak taky dva výběhy na lyžařský můstek, kde se v prosinci sejdou skokani na Světovém poháru.

Při výběhu mě chytla záda, ale překonal jsem to, dodává. Také běžecky mu sezona vychází. Snažím se, co nejvíc závodit, v triatlonu, na kole, nebo jen běhy. Takový trénink mi vyhovuje. Ve známém Středečním poháru skončil celkově druhý.

Formu potvrdil i na závěrečném podniku Českého poháru MTB v cross-country, kdy se v neděli v Moravské Třebové poprvé vešel do dvacítky. V konečném pořadí skončil 29., mezi jezdci do 23 let čtrnáctý.

Jako své jedničky si ho váží v týmu Redpoint. Koly ho vybavuje za jedinečnou cenu Merida. Moc rád bych získal aspoň částečné angažmá v nějakém silném klubu, přeje si.

Jako biker, nebo XTERRAMAN? Baví mě jezdit na biku. Ale přednost dávám Xteře, tam chci uspět, řekne rozhodně.

Loni skončil na Maui jako třetí nejlepší z Čechů 63. z téměř pěti stovek účastníků. Chci víc, slibuje. Zapracovat potřebuje hlavně na plavání. Občasné návštěvy adršpašského jezírka stačit nemohou. Objednal jsem si soustředění, uculuje se. Jeho přítelkyně Bára, původem lyžařka, mu prý chystá galeje v trutnovském bazénu.

Kromě tréninku teď na poslední chvíli shání také sponzory na dalekou výpravu. Třeba cena letenek oproti loňsku výrazně stoupla.

Ale věřím, že mi kamarádi z firem po okolí pomůžou. Stejně jako loni přispěje i město. Teď už vědí, že jsem jim snad nějakou reklamu udělal, usměje se.

Neodpočine si ani po návratu, další Žilákova výzva se jmenuje zimní triatlon.

Hodnocení:
Přečteno 143x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
18.4.19Jsem rád, že jsem republikový titul získal na domácí trati, říká Martin Semerád
16.4.19Radka Kahlefeldt třetí v Melbourne. Petr Michovský druhý na Floridě
13.4.19AQUATLONOVÉ TITULY ZÍSKALI SEMERÁD A SVOBODOVÁ
10.4.19Závod v Salou ukázal opravdové rezervy, říká Petr Soukup
9.4.19Nabitý víkend : Aquatlon, Xterra, Swimrun, Ironman
5.4.19První české sloty na Havaj. XTERRA se u nás opět rozjíždí na plný plyn.
2.4.19Už se nemůžu dočkat prvních závodů, říká Tomáš Řenč
31.3.19Plavecké tréninky pro inspiraci - 3 varianty
27.3.19Rád bych startoval na MS 70.3 v Nice, říká Lukáš Kočař
26.3.19Vodičková vítězí na Filipínách. Bradley Weiss ovládl Challenge 70.3. Taiwan