Petr Vabroušek jede o víkendu IM Coeur D’Alene

27.06.2003 -
Série závodů Ironman 2003 pokračuje dalšími závody a tím se pomalu naplňuje i startovní listina letošní Havaje. Naše jednička Petr Vabroušek se rozhodl vynechat IM France a zaletět za louži na IM Coeur D’Alene. Těsně před odletem se nám podařilo Petra zastihnout na Ruzyňském letišti a tak jsme mu mohli položit pár otázek
 jakými cíli jedeš do Ameriky? Kdo budou papírově tvoji největší soupeři? Rád bych se probojoval až na bednu. Po čtvrtém místě v Malajsii doufám, že tentokrát to vyjde. Chtěl bych se také kvalifikovat na Havaj, což obnáší skončit do 4-5. místa. Největším favoritem je určitě Spencer Smith, který vloni vyhrál dva Ironmany, dál asi Tim Luchinske (13. na Havaji 2002), Courtney Ogden (vloni 2. na IM Japan - já 6.), Michael Lovato (vloni 3. v Utahu - já 8.), Kerry Classen (3. s Escape from Alcatraz a 2. špickovy X-terrak), vitez IM Canada 99 Chuckie Veylupek a pokud zajede dobře na kole, tak v běhu se může prosadit i Peter Kotland, který se mnou bude bydlet. Rozhodne v Idahu bude dost soupeřů, kterým mám co oplácet:-) V ženách budou hlavní favoritky zřejmě Heather Gollnick, Melissa Spooner, Allison Lynley a Yoko Okuda.

Současná vízová povinnost se do Spojených států dost zpřísnila. Pocítil jsi změnu situace na vlastní kůži?
Shodou okolností mi platnost pasů se starým vízem vyprší již za dva měsíce a tak jsem o nové žádal před měsícem. Vzhledem k mým častým návštěvám v USA, rodinným poměrům a sympatickému vzezření:-) jsem nové dostal bez větších problémů. Na vlastní kůži jsem pocítil pouze paušální nutnost dostavit se k pohovoru na ambasádu, což mě stálo půl dne cestování.

Doslechli jsme se, že Lenka Radová měla špatně uzavřenou pojistku minulý týden při štětovém poháru v Gamakori a pád z kola ji diskvalifikoval ze závodu Mistrovství Evropy ve Varech. Necháváš tyto záležitosti náhodě nebo se nějak speciálně připojišťuješ?
Na cesty jsem pojištěn automaticky jako držitel kreditní karty. Žádné zvláštní připojištění neuzavírám, asi taky proto, že jsem ho na desítkách svých zahraničních cest zatím nikdy nepotřeboval... Vůbec bych se nezlobil, kdyby to tak zůstalo.

V letošním roce jsme tě mohli vidět na spoustě závodech v Čechách. Jaké máš plány? Uvidíme tě ještě letos někde  doma závodit?
Určitě ano. Razím zásadu, že závod je nejlepší trénink (pouze však, pokud se jako trénink skutečně jede, tzn. bez vyladění a s rezervou). Proto ode mě taky nelze čekat na domácí půdě žádné světoborné výsledky. Doby, kdy jsem naplno objížděl všechny 3 domácí poháry a k tomu Evropský triatlonový už jsou pryč. Dnes mají prioritu Havaj, MS, ME a závody světové série Ironman. Každý víkend závodím a rozhodující je délka závodu a vzdálenost od Zlína.
 
Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štestí v závodě

Hodnocení:
Přečteno 102x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
10.6.19Stále nedovedu pochopit, kde se to ve mně vzalo, říká Veronika Andrlová
9.6.19MISTROVSKÉ TITULY SI Z PŘÍBRAMI ODVÁŽEJÍ VOLÁR S ANDRLOVOU
9.6.19Ostrovský triatlon zažil velké návraty i vítězství Petra a Brantlové
5.6.19Třetí titul pro mě hodně znamená, říká Lucy Charles-Barclay
5.6.19The Championship ovládli Sebi Kienle a Lucy Charles, Kahlefeldt a další Češi na podiu!
4.6.19Do Ostrova míří elitní triatlonisté, ale také rodiny s dětmi
2.6.19CZECHMANA OVLÁDLI PETRÁSEK A SUVERÉNNÍ KŘIVÁNKOVÁ
2.6.19REPREZENTANTI MĚLI NA EVROPSKÉM ŠAMPIONÁTU SMOLNÝ DEN
30.5.19PŘIVEZOU ČEŠTÍ TRIATLONISTÉ Z MISTROVSTVÍ EVROPY MEDAILI?
29.5.19Mohla jsem trochu pošetřit energii před víkendovým ME, říká Romana Gajdošová