Ospalý vyhrál taktickou bitvu v Berlíně, Vodičková byla suverénní

1.07.2012 -
Čeští triatlonisté Filip Ospalý a Radka Vodičková vyhráli závod na olympijských tratích v německém Berlíně. Zatímco česká reprezentantka, která se připravuje na olympiádu do Londýna, neměla v závodě konkurenci, Ospalý po odřeknutí největšího soupeře Michaela Realerta svedl taktickou a napínavou bitvu s domácím Joshem Ambergerem.

„Po šesti týdnech tréninkového bloku je na čase se postavit na start závodu,“ hlásil v týdnu Filip Ospalý s tím, že bude startovat v Berlíně. Tam měl být největším soupeřem českého triatleta domácí Němec Michael Realert, jenže ten na poslední chvíli odřekl.

I bez Realerta ale německá metropole viděla napínavý závod. Ospalý po 1,5 kilometru plavání vylézal z vody se ztrátou necelých deseti vteřin na vedoucí německé duo Amberger – Prochnow. Na kole mu podle očekávání Amberger ujel, ale na to byl Ospalý připraven.

„Měl jsem o soupeřích informace a věděl jsem, že když půjdu do závěrečného běhu ještě s dvouminutovou ztrátou, budu schopen to stáhnout. Prostě když k tomu máte nohy, můžete si volit taktiku,“ svěřil se český triatlet, který nakonec na 10 kilometrů běhu vyrazil s mankem jedné a půl minuty.

Už na prvních třech kilometrech ale smazal více než 30 vteřin a tři kilometry před cílem Ambergera dostihl, předběhl a už ho před sebe nepustil. Němec jeho tempu nestačil a v cíli tak měl Ospalý náskok 50 vteřin. Třetí doběhl Christian Prochnow.

Podstatně jednodušší závod měla Radka Vodičková. Ta byla nejrychlejší v plavání, na kole i v běhu a před druhou Němkou Katjou Konschakovou zvítězila o téměř čtyři minuty. Třetí doběhla domácí Anna-Lena Pohlová.

Výsledky: Triatlon série 5i50, Berlín:

Muži: 1. Filip Ospalý (ČR) 1:47:44, 2. Josh Amberger (Něm.) 1:48:35, 3. Christian Prochnow (Něm.) 1:50:00, 4. Jonatahn Ciavattella (Ita.) 1:50:14, 5. Kuttor Csaba (Maď) 1:55:44.

Ženy: 1. Radka Vodičková (ČR)  2:03:32, 2. Katja Konschaková (Něm.) 2:07:27, 3. Anna-Lena Pohlová (Něm.) 2:12:56, 4. Katja Rabeová (Něm.) 2:14:57.