Mistrovství republiky v duatlonu v Žamberku zná své vítěze

24.09.2016 -
Poslední zářijový slunečný víkend rozhodl o mistrech republiky v duatlonu. Již tradičně se na závěr sezony závodilo v zámeckém parku v Žamberku, kde na distancích 5km běhu, 20km cyklistiky a 3km běhu zvítězili Jan Volár a Pavlína Poláčková.

Jan Volár se dostal do čela závodu hned v úvodní části závodu. Nevytvořil si však dostatečně velký náskok a na kole ho sjela tříčlenná skupinka s Tomášem Plojharem, Petrem Minaříkem a Lukášem Kristejnem. Volárovi s Plojharem se během cyklistiky podařilo nastoupit a soupeřům ujet. Rychlejší prací v depu si Volár získal malý náskok, který pak během závěrečného tříkilometrového běhu ještě navýšil a doběhl si tak pro titul Mistra republiky. “Závod byl nakonec těžší než jsem předpokládal, ale po výborné spolupráci na kole s mladým a nadějným triatlonistou Plojharem se nám podařilo vytvořit velký náskok na zbytek startovního pole. Navíc mi Tomáš po zaváhání v depu cestu za titulem dost usnadnil,” okomentoval průběh závodu Jan Volár a dodal: “Vítězství v duatlonu v Žamberku si velmi cením. Je to moje první vítězství v letošním roce a zároveň úplně první titul Mistra České republiky v jakékoli disciplíně.” Tomáš Plojhar udržel druhé místo a zároveň si doběhl pro prvenství mezi juniory. Na třetím místě doběhl Lukáš Kristejn.

Ženskému závodu dominovala dvacetiletá Pavlína Poláčková. Pavlína soupeřkám nedala šanci a zvítězila stylem start - cíl. “Po letošní sezóně plné nemocí a zranění jsem šla do závodu bez velkého očekávání. O to víc mě překvapil průběh závodu, když jsem od startu zůstala osamocená na čele. Mám z výsledku velkou radost a je to určitě motivace do další sezóny,” radovala se v cíli Pavlína. O druhé místo se poprala juniorka Eliška Zelená s Janou Jirouškovou. Jana byla sice rychlejší v úvodním běhu, Eliška však dokázala na kole náskok Jany smazat a do druhého depa přijely společně. Více sil si do závěrečného běhu schovala Eliška a doběhla si tak pro druhé místo. Zároveň si připsala prvenství mezi juniorkami. Na třetím místě pak doběhla Jana Jiroušková.