AQUATLONOVÝ POHÁR V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH PRO OLŠARA A HRUŠKOVOU

10.03.2019 -
ČESKÉ BUDĚJOVICE, 9. března 2019 – Účastnickým rekordem a výhrami Ondřeje Olšara a Alžběty Hruškové. Tak začal nový ročník Českého poháru v aquatlonu, který odstartoval v sobotu 9. března závodem EGE Aquatlon České Budějovice.

Rekord překonán. Na žádném z předchozích osmi ročníků EGE Aquatlonu České Budějovice nebylo tolik účastníků, jako se jich sešlo na tom letošním. Do závodu nastoupilo celkem 258 aquatlonistů! V hlavní kategorii na ně čekalo 400 metrů plavání, které se odehrálo na Plaveckém stadionu, a 5000 metrů běhu. Ten byl rozdělen do pěti okruhů v parku Stromovka.

Kromě soupeřů pak museli účastníci bojovat i s nepříjemným větrem. „Foukalo, ale ani jsem to pořádně nevnímala. Nedávno jsem se totiž vrátila ze soustředění na Kanárech, kde byl ten vítr daleko silnější,“ řekla v cíli Alžběta Hrušková.

Ta byla v čele závodu už po plavecké části, když byla o pět vteřin rychlejší než další reprezentantka Iveta Fairaislová. „Od plavání jsem přitom moc nečekala, protože tělo se celý týden vzpamatovávalo z minulého víkendu, kdy jsem závodila na evropském poháru ve Francii. Ale nakonec to nebylo tak hrozné,“ usmívala se Alžběta Hrušková, která pak v běžecké části svůj náskok postupně navyšovala.

Druhá Iveta Fairaislová ztratila na vítězku 40 sekund. Třetí doběhla Dana Přikrylová, která zaostala o dalších 47 vteřin.

V závodě mužů potvrdil své velké plavecké kvality Lukáš Červenka, který porazil o pět vteřin Šimona Koblížka a o deset vteřin Ondřeje Olšara. „Věděl jsem, že mi Lukáš uplave, tak jsem se jen snažil, aby ta ztráta byla co nejmenší,“ vyprávěl Ondřej Olšar. „Na běhu jsem pak měl co dělat, abych ho dotáhnul. Nakonec se mi to povedlo po čtyřech kilometrech. Pak jsem si za ním chvíli oddechl a 500 metrů před cílem jsem za to vzal,“ vylíčil průběh závodu.

Ondřej Olšar porazil Lukáše Červenku o 3,5 vteřiny, o další dvě vteřiny později doběhl Radim Grebík.

Aquatlonový pohár bude pokračovat 7. dubna v Příbrami, 13. dubna v Jablonci nad Nisou a uzavře se 20. dubna v Praze. Do celkového pořadí se závodníkům započítávají minimálně dva a maximálně tři výsledky.

EGE Aquatlon České Budějovice, 9. března
Muži: 1. Ondřej Olšar 19:59, 2. Lukáš Červenka 20:02, 3. Radim Grebík 20:04
Ženy: 1. Alžběta Hrušková 22:42, 2. Iveta Fairaislová 23:22, 3. Dana Přikrylová 24:09