M ČR v zimním TT Žďár nad Sázavou

8.02.2007 -
Mistrovským závodem a za přítomnosti televizních kamer zimní triatlon po sérii světových pohárů uzavřel první polovinu letošní sezóny ve Žďáru nad. Tradiční Novoměstský WinTrial se vlivem nepřízně počasí a také omezením vstupu do lesa musel stěhovat a přišel o své standardní tratě.
 Pořadatelé z pořádajícího oddílu v čele s Jirkou Chaloupkou se dokázali se ctí vypořádat se všemi nástrahami a tak to byl opět závod se vším všudy. Vlastně ne tak docela, protože tentokrát mu chyběl větší počet závodníků. Ještě štěstí, že dorazila početná a hlasitá skupinka fanoušků Tomáše Doležala. Jinak mistrovský závod doprovázelo jen šumění větru v korunách stromů.

V prořídlém startovním poli se tak dal očekával souboj adeptů o  reprezentační dresy na blížící se vrcholné podniky sezóny zimního triatlonu a tak nikoho moc nepřekvapilo pekelné běžecké tempo Pavla Brýdla. Trochu překvapivě se je držel jablonecký Jan Francke, ale jak se následně ukázalo, bylo to tempo nad jejich síly. Nejprve odpadl Francke a v závěru Brýdla předstihl další z vynikajících běžců Ondřej Horák. Na třetím místě rozvážně běžel největší favorit Pavel Jindra, před domácím Jirkou Žákem. Horák však zaváhal v depu a tak na kolo vyjížděl první Brýdl, před Horákem a Jindrou. Ve druhém okruhu se všichni tři sjeli a krátce to vypadalo na vyrovnaný závod. Pak se však projevila větší zkušenost Jindry a Brýdla a bylo po vyrovnanosti. Záhy seJindra zbavil i Brýdla a nezadržitelně mířil za mistrovský, titulem. Na kole ztrácel Francke, standart jel Žák, naopak nezadržitelně dopředu se dral mohutně povzbuzovaný Tomáš Doležal. Závěrečná lyžařská část závodu byla určitě kratší než udávaných 8 km a také měknoucí sníh nadával velké naděje na velké změny v pořadí. První v cíli tak byl přesvědčivě Pavel Jindra, před Pavlem Brýdlem a Jirkou Žákem, který v lyžích dokázal předjet Tomáše Doležala. Na pátém místě, po výborném výkonu na lyžích, dojel Francke.

Mezi ženami se očekával souboj prvních dvou z loňského mistrovského závodu – Radky Vodičkové a Šárky Grabmüllerové. Prvně jmenovaná nasadila od počátku skutečně vražedné tempo a oproti mužským kolegům jej dokázala udržet až do konce běhu a na kolo tak vyjížděla s luxusním tříminutovým náskokem před Šárkou Grabmüllerovou. Ještě o půl minuty více ztrácela na třetím místě Gábina Loskotová. Očekávaný útok Grabmüllerové na kole se, také díky jejím technickým problémům s kolem, nekonal a tak se její náskok ještě o půl minuty zvětšil. Na lyžích se už se nic mimořádného nestalo a tak si Radka Vodičková bezpečně dojela pro svůj premiérový titul, před Šárkou Grabmüllerovou a Gábinou Loskotovou.

Na základě výsledků mistrovského závodu, který byl současně společně se závodem světového poháru ve Freudenstadtu, nominačním závodem na blížící se mistrovství Evropy  v Lichtenštejnsku a mistrovství světa v Itálii byli nominováni:
Muži: Jindra, Brýdl, Žák, Doležal
Muži U23: Francke
Ženy: Grabmüllerová