Grabmüllerová čtvrtá, Brýdl šestý na SP ve Francii

16.01.2007 -
Valberg (FRA) - Nice je město triatlonu zaslíbené a zejména profily cyklistiky jsou téměř pověstné. Tentokrát však ve Valbergu, severně od Nice, měli svůj úvodní závod letošního světového poháru zimní triatlonisté.
Slunečné a teplé počasí s teplotami kolem 20 °C sice pro zimní triatlonisty nevěstilo nic dobrého, ale 1700 m nad mořem Valbergu jakési naděje poskytovalo. Přírodní sníh by jste, podobně jako ve většině Evropy, hledali jen s obtížemi, ale umělý sníh tu z konce prosince ještě nějaký zbyl a tak nic nebránilo tomu, aby se zimní triatlonisté letos poprvé utkaly o body do světového poháru. Mezi nimi nechyběli ani naši reprezentanti, když Šárku Grabmüllerovou, doplnili Pavlové Brýdl a Jindra společně s „nováčky“ Ladislavem Ryglem a Tomášem Doležalem.

Mimo úctyhodné nadmořské výšky závod pořadatelé vylepšil  ještě několikanásobným zdoláním jedné z místních sjezdovek a tak to byl na úvod sezóny skutečně zimní triatlon s velkým „Z“.

Již úvodní běh startovní pole hodně roztrhal a do depa první doběhli Nor Post s Italem Antoniolim, následovaní s mírným odstupem Španělem Lobem a domácím Lebrunem. Pátý přiběhl Pavel Brýdl a devátý Pavel Jindra. V ženách vedla Španělka Magallon před Šárkou Grabmüllerovou a Norkou Johansen. V cyklistické části se v čele usadila čtveřice Post, Antoniolli spolu s dalším Norem Holmem a exmistrem světa Rakušanem Bauerem. Překvapivě čelu nestačil Lebrun, ztrácel i Brýdl, naopak vpřed se posouval Jindra i Rygl s Doležalem. Šárka Grabmüllerová na kole neměla svůj den a výrazně ztrácela na vedoucí dvojici Johansen, Magallon a následně další utvořivší se dvojici Norku Kaelnes a Italku Lamastru.

Do druhého depa přijela vedoucí čtveřice s výrazným náskokem a tak bylo jasné že budoucí vítěz bude právě jeden z této čtveřice. Žádné drama se však nekonalo – okamžitě začal všem ujíždět Post a i druhé místo Bauera a třetí Antoniolliho bylo relativně jasné. Nepopulární čtvrté místo tak zbylo překvapivě na Holma a páté na Lebruna. Skvělým výkonem na lyžích dojel šestý Pavel Brýdl, osmý žaludečními problémy trápený Pavel Jindra, devátý Ladislav Rygl a jedenáctý Tomáš Doležal.

V ženách se Johansen odpoutala od Magallon a nezadržitelně si jela pro premiérové vítězství ve světovém poháru. O druhé místo bojovaly Lamastra s Kaelnes, ale pak se v Norce přece jen probudily výraznější lyžařské geny a v pohodě si dobruslila pro druhé místo. Třetí byla po zásluze Lamastra a čtvrté místo v samotném závěru vybojovala Šárka Grabmüllerová.

Světový pohár v zimním triatlonu pokračuje již tento víkend závodem v německém Freudenstadtu. Zde však pořadatelé přišli i o veškerý uměle vyrobený sníh z konce roku a vzhledem k pesimistické předpovědi počasí to tak bude pravděpodobně klání duatlonové.

Protože závod ve Freudenstadtu je jedním z nominačních závodů na ME v Liechtenštejnsku a MS v Itálii, do Německa míří nejen všichni reprezentanti z Valbergu, ale doplní je i další adepti reprezentace – Jirka Žák a Otakar Kobr.

Výsledky:
Muži:
1. Arne Post NOR 1:31:23
2. Sigi Bauer AUT 1:32:25
3. Daniel Antoniolli ITA 1:32:46
4. Alf Roger Holme NOR 1:34:06
5. Nicolas Lebrun FRA 1:35:45
6. Pavel Brýdl CZE 1:39:03


Ženy:
1. Camila Hott Johansen NOR 1:57:17
2. Maria Kaelnes NOR 2:00.10
3. Giuliana Lamastra ITA 2:00:59
4. Šárka Grabmüllerová CZE 2:04:50
5. Yolanda Magallon ESP 2:05:13

Další závody světového poháru v zimním triatlonu v letošním roce:
21.1. Freudenstadt Německo
28.1. Sjusjoen Norsko
10.2. ME, Triesenberg Lichtenštejnsko
18.2. Gaishorn Rakousko
3.-4.3. MS, Flassin Itálie

Do celkového hodnocení se započítávají čtyři nejlépe bodově hodnocená umístění a loňské druhé místo obhajuje v ženách Šárka Grabmüllerová.


Šárka Grabmüllerová


Pavel Jindra


Pavel Brýdl

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
SP v zimním triatlon předělali na duatlon v blátě
Přečteno 721x

Komentáře

Rygl Reagovat
Re: Rygl Reagovat
Re: Re: Rygl Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková