ZEPTER INTERNATIONAL TRIATHLON – PODĚBRADY - TriTour

20.05.2011 -
Poděbrady přivítají v nedeli 29.5. již po dvacáté všechny triatlety. Několikrát bylo avizováno, že dvacátý ročník čeká několik zásadních změn, které bych rád připomenul. Asi tou nejdůležitější, z které vyplývají všechny ostatní, je ukončení spolupráce s ČSTT na pořádání závodů ČP a zařazení poděbradského závodu do nového seriálu závodů pro veřejnost TriTour.

 Osobně se domnívám, že tato změna pomohla zachovat triatlonový závod v Poděbradech, stala se novou motivací pro pořadatele a měla by být i novou motivací nejen pro závodníky, ale i všechny ty, co si rádi zasportují.  

Poděbradský závod se svým pojetím vrací k triatlonové klasice. Veškeré dění bude soustředěno na koupaliště Jezero. Jediné, co se snad nemění, mimo malého zkrácení, je plavecká část. Plavání na trati 700m proběhne v jednom okruhu, kdy se bude kolem bójí zatáčet po směru hodinových ručiček. Cyklistická trať, 30km, vede po hlavní silnici k motorestu v Kersku a zpět a pojede se bez povolené jízdy v háku. Výjezd na hlavní silnici, kruhový objezd na kraji Poděbrad a otáčka budou zabezpečeny policií. Trasa jinak vede stále po hlavní silnici s předností v jízdě a dá se říci, že je zcela rovinatá. Její náročnost ale může významně ovlivnit vítr. Start hlavního závodu byl zvolen, s ohledem na nejmenší hustotu provozu, na  jedenáctou hodinu. Běžecká trať povede ve dvou okruzích, jednom větším a jednom menším, asi z 50% terénem a z 50% po zpevněných cestách. Běh je svým profilem také rovinatý a vede po loukách a lužními lesy mezi soustavou jezer a Labem. V případě deště je připravena i „suchá“ varianta, pouze po zpevněných cestách. Akademiky upozorňuji, že tento závod je jejich závodem mistrovským a je nutné se na prezentaci prokázat platným indexem.

Pro příchozí zájemce o vyzkoušení si triatlonu a pro mládež je připraven mimitriatlon. Tratě jsou vhodné spíše pro horské kolo, protože kopírují do určité míry běžeckou část hlavního závodu. Plavání 300m, kolo 8km a běh 3km. Protože jde o závod spíše náborový a opravdu rekreační, nebudou zde rozlišovány jednotlivé věkové kategorie až na jednu výjimku, týkající se kategorií žákovských. Toto je malá změna oproti původním propozicím, o kterou jsme byli požádáni. Start tohoto minizávodu proběhne v jedné vlně v 10 hod.

Jsem rád, že dvě věci nebo spíše dva lidé, samozřejmě mimo pořadatelů, se nemění. Výsledky bude přes čipy zpracovávat Michal Slabej a závodem bude diváky provázet Láďa Feirerfeil.

Pro zdárný průběh závodu je důležité, aby závodníci parkovali svá vozidla na záchytném parkovišti, které je směrem po státovce od Prahy asi 300m před mostem přes Labe. Z parkoviště se do místa závodu dostanete snadno po cestě dlouhé asi 300m, která vás zavede k druhému vstupu na Jezero. K vstupu směrem od města je vjezd zakázán nejen dopravní značkou, ale i proto, že by došlo k zablokování závodních tratí.

Doufám, že se všem účastníkům bude nový formát poděbradského závodu líbit. Přeji všem příjemný sportovní zážitek nejen na našem závodě, ale i všech dalších série TriTour.

Jaroslav Formánek

Přihlášky: http://www.tritour.etriatlon.cz/27305_prihlasky_zavody_tritour.html
Startovní listiny: http://www.tritour.etriatlon.cz/27322_startovni_listiny_tritour_2011.html

Pro všechny účastníky bude v místě stánek Etriatlon Shopu www.sport3.cz se zajímavými slevami značek Power Bar, Zoot, Profiledesign,.


Hodnocení:
Přečteno 857x

Komentáře

katagorie Reagovat
Re: katagorie Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka