Jde prohrát triatlon v prvních 20 vteřinách?

20.10.2005 -
Ve stejný víkend, kdy ironmani v Koně bojovali pod havajským sluncem, sešla se řada elitních evropských závodníků na krátkých tratích v italském Palermu k jednomu z posledních letošních ITU závodů na starém kontinentu. Z českých zástupců se na start postavili Vendula Frintová a Pavel Paták.
Ve stejný víkend, kdy ironmani v Koně bojovali pod havajským sluncem, sešla se řada elitních evropských závodníků na krátkých tratích v italském Palermu k jednomu z posledních letošních ITU závodů na starém kontinentu. Z českých zástupců se na start postavili Vendula Frintová a Pavel Paták.

Tento článek by se mohl jmenovat „Jak se dá 2 hodinový závod prohrát v prvních 20 vteřinách.“ Startovalo se z pláže a na první bójku, která byla asi ve 100m vzdálenosti se dalo doběhnout mělkou vodou. Ovšem jen v pravé části startovního pole, v levé části, kde jsem stál, byla hloubka větší a moc dobře se běžet nedalo. Na bójce jsem byl mezi posledními. Hloupá chyba, budu si jí pamatovat. Sice jsem se v průběhu plavání probojoval na 9. místo, ale stálo mě to poměrně hodně sil a rychlý začátek cyklistiky do kopce mě odsoudil do druhého balíku. V běhu se navíc ještě projevilo lehké zranění z posledního cyklistického tréninku, kdy jsem se srazil s autem, které nepoužilo směrové světlo. 25. místo pro mě bylo zklamáním. Snad to příští týden na ITU Alanya Premium European Cup v Turecku dopadne lépe.

V ženském závodě Vendula Frintová předvedla nejrychlejší běh a z druhého cyklistického balíku se jí podařilo dotáhnout na celkově 5. místo.

S vítězem závodu Rasmusem Henningem z Dánska jsem den po závodě absolvoval cyklistickou vyjížďku a dozvěděl se pár zajímavostí ohledně jeho tréninku. Rasmus Henning je původem plavec a má zaplavané velmi slušné osobní rekordy (200K 1:54, 400K 4:06, 200PZ 2:09). S triatlonem začal v roce 1998 (ve 23 letech) a už v prvním roce se kvalifikoval do dánské reprezentace. Jak sám říká, naučit se jezdit na kole mu nedělalo velké problémy a běh měl vždycky lepší než ostatní plavci. V roce 2001 byl 2. na MS v dlouhém triatlonu, v roce 2004 vyhrál ME v krátkém triatlonu a byl 7. na OH v Athénách. Jeho tréninkový týden má obvykle 25–30 hodin, pravidelně plave okolo 25km za týden a v přípravném období za týden naběhá i 120km. V zimě jezdí kromě trenažéru 1x týdně na cyklistickém velodromu, kde absolvuje skupinovou časovku a na závěr tréninku individuální časovku.

Hodnocení:
Přečteno 62x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně