Letošního vítězství si cením nejvíc ze všech, říká Karel Zadák, pětinásobný vítěz Krušnomana

17.05.2016 -
Výborný triatlonista na silnici i v terénu Karel Zadák si dal od triatlonu pár let pauzu. Odskočil si k veslování, kde se dostal do národní reprezentace a posbíral několik medailí. Velkolepý comeback naznačil triumfem na duatlonu Břehy a na těžkých tratích horského Krušnomana také vypálil rybník všem soupeřům. Uvidíme, co předvede na Czechmanovi či TRIPrague.

Na Krušnomana ses vrátil po několikaleté pauze jako několikanásobný vítěz. Jak těžká byla cesta za obhajobou?

 

Do druhého běhu to byla radost a potom už jen utrpení. Běhat po těžké cyklistice víc jak hodinu po sjezdovce nahoru a dolů je fakt masakr. Letos to bylo nejtěžší vítězství, takže ze všech ročníků si jej cením nejvýš. Přece jen jsem 4 roky nestál na startu žádného atlonu a na kole jsem toho taky moc nenajel, takže určitě nejtěžší a nejvíc vydřené vítězství. Velice mi pomohl triatlonový speciál Quintana Roo, s dokonale nastaveným posedem od Honzy Dubce na GURU fitting.

 

Týden před Krušnomanem jsi vyhrál duatlon Břehy. Měl jsi stejné ambice i tady?

 

Na Krušnomana jsem odjížděl s tím, že udělám vše pro to, abych se dostal na bednu a popřípadě i vyhrál. 

S jakou taktikou jsi šel na start? Jak se ti dařilo jí plnit?

 

Průběh byl přesně takový, jak jsem předpokládal. První běh bude pohromadě a potom ujedu na kole a druhý běh už nějak doklepu. Závod jsem rozhodl na kole v prvním okruhu, kde jsem si vypracoval zhruba tříminutový náskok.

 

Takže maximální spokojenost?


Na to, co mám natrénované, bylo snad trestuhodné vyhrát. Samozřejmě jsem maximálně spokojen.

 

Co říkáš na závodní atmosféru?


Atmosféra byla fantastická. Tomáš Langhammer udělal kus práce za dobu, co jsem chyběl a uspořádal skvělý závod, který si zaslouží ještě více popularity i závodníků. Také škvarková pomazánka po závodě je výborná.. 

K triatlonu se vracíš po pár letech odmlky. Jak těžké bylo dostat se do formy?


To ještě nevím, chtěl jsem si jen vyzkoušet nějaký ten závod, jestli to ještě jde a popravdě mi tyto tři disciplíny už chyběly. Určitě ale neplánuji žádný velký návrat, spíš se podívat na 2 až 3 závody, potkat se kamarády a potrápit soupeře..Nemyslím si, že mám nějakou extra formu. Trénink je chaotický, anebo žádný. Když se mi podaří odtrénovat 9 hodin za týden, tak je to moc. Jedině co jsem aktivně přes zimu trénoval, tak byl běh.

 

V té „pauze“ jsi dával přednost veslování. Opět na vrcholové úrovni. Jakých úspěchů jsi dosáhl?


Během těch tří let jsem dokázal vyhrát MČR jak na olympijské trati 2000m, tak i dlouhé trati 6000 m a to vše na lehké dvojce s parťákem Milanem Viktorou. Po dvou letech jsem se propracoval do reprezentace, kde jako největší úspěch je 7. místo na ME a 11. na Světovém poháru v olympijské disciplíně – lehké čtyřce bez kormidelníka. Vzhledem k tomu, že již nevesluji, tak se dá říct, že dám přednost triatlonu.
Popsal bys svůj současný trénink?

 

Denně trávím 10 hodin prací, takže se o podmínkách ani nedá mluvit. Já si ani nechci podmínky pro trénink vytvářet, protože sport je v tuto chvíli na posledním místě. Jak jsem říkal, nemám v plánu se vracet do vrcholového sportu, jen se sportem bavit. 


Jaké další závody máš v plánu?

 

V hledáčku mám Czechmana a TriPrague, ale ještě nejsem na 100% rozhodnutý.


„Půlek“ máš za sebou celou řadu. Láká tě i Ironman?

 

Určitě ne! Již jsem si tuto distanci vyzkoušel v mých triatlonových začátcích a jsem si jistý, že takovou chybu již nikdy neudělám. Obdivuji každého, kdo se ironmana zúčastní a dokončí.

 

Hodnocení:
Přečteno 1057x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
18.9.19V triatlonové komunitě panují přátelské vztahy a respekt k soupeři, říká Vojta Rakušan
15.9.19ŘENČ MÁ STŘÍBRO Z MISTROVSTVÍ EVROPY V DLOUHÉM TRIATLONU!
13.9.19Zatím chci zůstat u krátkého triatlonu, říká Oto Ottenschlager
10.9.19České boje na MS 70.3 na Azurovém pobřeží. Junioři řádili ve Slovinsku
5.9.19Biker Vlášek vyhrál Gigathlon na začátek velké trojkombinace
5.9.19Do posledního okruhu jsem si nebyl jistý průběžným pořadím, říká Petr Cívela
2.9.19Česká invaze v Zell am See. Křivánková a Řenč jsou mistři ČR.
1.9.19Seriál Mistrovství světa dospěl do finále dospěl od finále. Kuříková v něm vybojovala 35.místo, Frintová závod nedokončila
30.8.19Sám nebo v týmu? Je tady Gigathlon, velká pouť sportovní rodiny
29.8.19Bylo to nejdelších 10 kilometrů běhu v životě, říká Petra Kuříková