Únava po Krušnomanovi je obrovská, říká vítězka Eva Potůčková

12.05.2014 -
V sobotu si Eva v krušnohorských Klínech doběhla pro titul národní šampionky v dlouhém duatlonu a potvrdila dobrou formu z Challenge Fuerteventura, kde uzavřela první desítku. Krátce po Krušnomanovi nám poskytla následující rozhovor.

Zvítězila jsi s náskokem téměř dvou minut před Janou Candrovou. Jak se tvoje vítězství zrodilo? Kde se lámal chleba? Jak se závod vyvíjel?

Po startu hodně velká ztráta na holky vpředu, kterou jsem do konce prvního běhu smazala. Na kole jsme odjely zbytku startovního pole spolu s Ivanou Loubkovou a Janou Candrovou, ke konci běhu už jsem mohla i trošku zvolnit.

Krušnoman je hodně specifický svou náročnou tratí, jak na běhu, tak i na kole. Jak ses cítila v kopcích?

Na prvním běhu jsem měla malinko dechové problémy a na prvním okruhu na kole totálně prošité nohy. Pak se to najednou zlepšilo, a druhá polovina závodu byla z mého pohledu i pocitů lepší.

Kde to nejvíc bolelo?

Rozhodně nejhorší byly seběhy z kopce dolů, kde se obávám zranění, a tak ani neběžím naplno. A pak první kopec na kole. Ostatní celkem šlo ve srovnání s předešlými lety. Oproti loňsku jsem zaznamenala rychlejší čas na kole o 8 minut, to mě potěšilo. Čas běhu nemohu porovnat, trať byla trochu delší.

Na startu se potkala silná konkurence, kde nechyběly vítězky minulých ročníků. V jaký výsledek jsi doufala?

Na vítězství určitě ne. Říkala jsem si, že pokud vše vyjde, mohla bych být někde kolem třetího místa.

Jak velká je únava druhý den po absolvování krušnomanské porce kilometrů?

Jako každoročně obrovská, bolí každý svalík na dolních končetinách.

Vraťme se ještě k tvému desátému místu na půlce Challenge Fuerteventura. Jak se ti tam závodilo?

Na Fuertě to byl náročný závod. Po roce jsem zas vlezla do neoprenu (v tréninku jsem to opět nestihla), v moři byly obrovské vlny. Na kole foukal silný vítr a bylo tam několik náročných stoupání. Na 60.km mi hodně došlo. Běh byl na výhni, v silném větru a opět s několika kopci. S výkonem jsem vzhledem k prvnímu letošnímu startu spokojená, výsledek dopadl podle očekávání. Pro většinu soupeřek to byl už několikátý závod, nebo na ostrovech tráví většinu zimy. Mám tím pádem větší motivaci na sobě ještě trochu víc pracovat.

Co tě čeká dál?

Teď mě čeká pár volných dní, a pak tréninkový blok, který bude končit závodem Czechman. O týden na to pak další půlka v závodě Challenge Kraichgau.