Nová tvář v krátkém triatlonu, Tamara Stonová

22.06.2009 -
Nová závodnice Tamara Stonová doslova vlétla do ženského triatlonu a po roční přípravě se usadila mezi širší ženskou špičku v krátkém triatlou. Její trenér je Lukáš Vrobel a oba myslí hodně vysoko. Reprezentace, Ironman? „Uvidíme“ , říká Tamara

Jaká byla tvoje sportovní minulost před triatlonem?
14 let jsem závodně plavala ( reprezentantka ČR v letech 1999-2006, účastnice MEJ 2000 Dunkerque, ME 2004 Vídeň a 2005 v Terstu (krátký bazén), Univerziáda 2005 v Izmiru)

 Můžeme znát tvoji cestu k triatlonu?
Poslední dva roky pro mě bylo plavání spíše trápením, závody se staly sebedestruktivní záležitostí a já už si konečně musela přiznat, že tudy cesta nevede:-). Zároveň jsem ale věděla, že skončit se sportem úplně bych nedokázala. První co mě tedy napadlo bylo vydat se „nejpřirozenější“ cestou – věnovat se dálkovému plavání. Pak jsem ale zkusila pár amatérských triatlonů, seznámila se s Lukášem Vrobelem a už nebylo o čem diskutovat:-)

Jak to myslíš, že se plavecké závody pro tebe staly sebedestruktivní
Mám na mysli, že mě ničil pohled na časomíru po dojetém závodě- nezlepšovala jsem se, ba naopak docházelo ke zhoršení a já už jen těžko v sobě hledala "výmluvy" proč se mi nedaří. V tom je plavání oproti TT hodně pravdivé- všude je voda stejná, stejně dlouhé bazény, takže když člověk nezaplave nemůže si v duchu říct dnes byl vítr, špatné počasí, trať byla špatně změřená atd.už jsem toho měla prostě dost. ...tak to byla vyčerpávající odpověď na to co znamená sebedestruktivní:-)

Čím si tě triatlon získal?
S triatlonem se teprve seznamuji a právě možná to se mi na něm nejvíc líbí – ta změna, překonávání sebe sama, nové možnosti a očekávání ( píchnu – nepíchnu:-))

 Jak vznikla spolupráce s Lukášem Vrobelem?
S Lukášem jsem se seznámila přes mého spolužáka z VŠ, který se v místním tisku dočetl že: „ Stonová končí s plaváním, má v hlavě zmatek a neví co dál“ :-) ..Tak mi domluvil s Lukášem schůzku a bylo to.

Jak jsi s jeho prací spokojena? Zlepšuješ se každým dnem?
Podle toho jak náročný trénink napíše:-)…Na to jaká náhoda naše setkání bylo, bych si snad ani lépe vybrat nemohla. Lukáš má se mnou trpělivost a přestože i on sám ještě závodí, maximálně se mi věnuje. Jelikož jsem s triatlonem na začátku, není zas takový problém se zlepšovat. Uvidíme jak dlouho to ale vydrží.

 Kde cítíš své největší slabiny?
Asi v cyklistické části – zejména technické úseky ( sjezdy, zatáčky, depo..)

 Jak vypadá tvůj typický tréninkový den? Daří se ti skloubit trénink se školou?
Studuji navazující magisterský obor – škola už není tak časově náročná, takže to vcelku jde.Den začínám ranním tréninkem s plavci od 6-7,30, pak jdu do školy, a potom další trénink běh/kolo nebo obojí  podle toho, ve které fázi přípravy se nacházím. Den jako má asi každý jiný triatlet.

Jsi spokojená se svými tréninkovými podmínkami?
Na tréninkové podmínky si nemůžu stěžovat. Plavání absolvuji pod vedením mého trenéra z „mládí“ ve skupině nadějných plavců. Kolo je v režii Lukáše a wattmetru. Naštěstí se sportu věnuje i spousta mých přátel, takže málokdy jezdím sama. Ale k běhu raději nikoho nepřemlouvám :-) . Zázemí a podmínky mi v neposlední řadě dotvářejí rodiče, bez jejichž podpory bych studium a trénink dokázala jen těžko skloubit.

Jaké máš pro letošní sezónu ambice a plány?
Letos bych chtěla absolvovat seriál MČR nejlépe s narůstající výkonností:-)

Jaké jsou ambice do budoucna? Chtěla by jsi reprezentovat nebo raději okusit IM Havaj?
Uvidím jak se všechno bude dál vyvíjet, momentálně preferuji krátký triatlon, ale co bude dál?...Někdy bych si ale ironmana určitě ráda vyzkoušela ( přece jen to je v názvu mého týmu:-) )


Hodnocení:
Přečteno 1961x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.4.20Motivace se teď do intenzívnějších tréninků hledá obtížně, říká Petr Soukup
30.3.20Jak vypadá trénink a co se bude měnit v letošní sezoně?
12.3.20Na super výsledek v dlouhém triatlonu stále ještě čekám, říká Marek Svoboda
10.3.20Ultraman Vabroušek a Ironman New Zeland
28.2.20Stoupnout si na bednu je vždy fajn zážitek, říká Honza Čelůstka po duatlonu v Indii
25.2.20Petr alias “DOKTOR“
25.2.20Kam na triatlon v roce 2020?
23.2.20Na kus řeči se Zdeňkou, biatlonistkou, trojnásobnou účastnicí olympijských her…
20.2.20Rozhodla jsem na 3.kilometru půlmaratonu, říká Radka Kahlefeldt
15.2.20Káva, triatlon a krásné ženy. Michaela Illíková: žena plná kontrastů: cyklistka, plavkyně, již 14 let pracuje ve světě provoněném kávou