Challenge Triathlon Roth - Leder versus McCormack

11.07.2003 -
Challenge Triathlon Roth - Leder versus McCormack.TriatlonPo osmihodinové dřině rozhodoval o vítězi duelu Lothar Leder (GER) versus Chris McCormack (AUS) závěrečný sprint. To vše ve fantastické atmosféře stotisíců diváků. Challenge Triathlon Roth přišel sice o možnost bojovat o kvalifikační havajské místa, přesto tento podnik stále patří k tomu nejlepšímu co Ironmanské distance nabízejí. Vedle rekordně rychlé trati a početného startovního pole, to jsou především diváci, co dělají Roth Rothem
Po osmihodinové dřině rozhodoval o vítězi duelu Lothar Leder (GER) versus Chris McCormack (AUS) závěrečný sprint. To vše ve fantastické atmosféře stotisíců diváků.

Challenge Triathlon Roth přišel sice o možnost bojovat o kvalifikační havajské místa, přesto tento podnik stále patří k tomu nejlepšímu co Ironmanské distance nabízejí. Vedle rekordně rychlé trati a početného startovního pole, to jsou především diváci, co dělají Roth Rothem. Magnetem letošního ročníku tak byl souboj Leder - McCormack, kterým měli zdatně sekundovat pátý muž z Havaje Taubert (GER), vítěz loňského IM France a šestý z Kony Chabaud (FRA) či další borci z havajského Top Ten Luoto a Söderdahl (oba FIN). Optimisté dokonce doufali v překonání nejlepšího světového výkonu, který drží právě v Rothu Luc van Lierde (BEL) časem 7:50:27 a za jehož překonání byla vypsána tučná prémie.

V 6:30 se tisícičlenné startovní pole ponořilo do vod místní soustavy kanálů z kterých vylézal s minimálním náskokem, zato v superrychlém čase Sheldrake (NZL), následován Rhodesem, McCormackem, Lederem a dalšími. Na čele závodu se usadilo duo McCormack - Leder a v polovině trati ztrácelo na rekordní Belgičanův mezičas pouhou minutu. Hvězdná dvojice, vědoma si svého náskoku a převahy, začala taktizovat a rekordní sen se pomalu rozplýval. Chaboud ztratil sice kontakt se špicí ale neztratil nervy. Zvládl zápas s píchlým kolem a jeho ztráta spolu s Sheldrakem činila při výběhu z běžeckého depa 9 minut, když mu na záda začínal dýchat další domácí závodník Taubert.

Diváky ale především zajímal souboj o titul. Maraton v podání Ledera a McCormacka připomínal hru kočky s myší. Poklidné tempo 4:10 minuty na km bylo každou chvíli narušeno zrychlením, které střídavě jednomu z aktérů této přetahované vyneslo náskok, jenž se záhy ukázal minulostí. Od 31 km pak už běželi oba rivalové vzorně bok po boku za ohromného povzbuzování přihlížejících davů. Leder zaútočil 500 metrů před cílem a ambiciózní Australan srdnatě vzdoroval do posledních metrů. S náskokem tří vteřin se z vítězství a obhajoby prvenství radoval Leder. Třetí příčka putovala do Francie zásluhou Chabauda. Triumf domácích barev završila Nicol Leder v ženském závodě, když si poradila s cyklistickou specialistkou Frank (GER) i duatlonistkou Csomor (HUN).

Výsledky:
Muži
1:Leder 8:11:50
2.McCormack 8:11:53
3.Chabaud 8:23:02

Ženy
1.Leder 9:15:01
2.Frank 9:28:33
3. Csomor 9:29:16

Hodnocení:
Přečteno 147x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.8.19Do Karlových Varů opět zamíří hvězdy světového triatlonu
19.8.19Tomáš Řenč - 7:54:07. Erbenová zlatá a Kočař třetí na Xterra Germany. Junioři berou další podium v EP. Pálavarace a IM Kodaň.
16.8.19Český pohár v dlouhém triatlonu pokračuje na Pálavě
15.8.19Vít Svozil a Eliška Gregorová ovládli Nanosilver Epic3Challenge 2019
14.8.19"Ještě teď nemůžu uvěřit, že to klaplo," říká Milan Svoboda
12.8.19Závod snů pro Jakuba Langhammera
6.8.19Ironman Tallin, Valachy Man, Norseman
5.8.19NA SLOVAKMANOVI POTVRDILA SVOU DOMINANCI SIMONA KŘIVÁNKOVÁ
5.8.19PŘI EVROPSKÉM POHÁRU JUNIORŮ V TÁBOŘE ZÁŘILI HRUŠKOVÁ A GREBÍK
5.8.19Bára Topinková: XTERRA Czech s jasnými známkami punku - race report