Víkend plný triatlonových hvězd

21.08.2023 -
Víkend přinesl fascinující triatlonová představení po celém světě. Blummenfelt, Gentle a Vabroušek byli středem pozornosti a stali se hrdiny posledních dnů. Více informací o uplynulém víkendu se dočtete v článku.

O víkendu přivítal Singapur další ročník PTO s formátem závodu 2 km plavání, 80 km cyklistiky a 18 km běhu. Na startovní čáře se prvně postavily ženy v tradičně silné konkurenci, a to i přes blížící se MS v IRONMAN 70.3 v finském Lahti. Ashleigh Gently opět ukázala své mistrovství v této distanci a korunovala se vítězkou i v Singapuru. Německá veteránka Haug měla v cyklistické části technické potíže, ale i přesto vybojovala druhé místo. Havajská šampionka Sodaro konečně prolomila smůlu sezony a zakončila jako třetí, zatímco Radka Kahlefeldt se umístila na skvělém osmém místě.

V mužské kategorii se očekávalo napínavé klání, zejména s přítomností norského fenoménu Blummenfelta. Po nedávné prohře s Frodenem měl co dokazovat – a také to dokázal. Nor předvedl své kvality a opět se radoval z vítězství. Druhou pozici si vybojoval Belgičan Pieter Heemeryck pod vedením trenéra Luboše Bílka, a bronz získal Jason West.

IRONMAN: Petr Vabroušek ve výtečné formě i v padesáti letech

Petr Vabroušek, i ve svém věku padesáti let, neztrácí na tempu a stále nás dokáže překvapit svými výkony. Připravil se na náročný double - dva dlouhé triatlony během jediného víkendu. V sobotu ho čekal IRONMAN v Kalmaru, kde nastoupily věkové kategorie a ženy profesionálky. Mezi ženami se vítězství ujala místní favoritka Lisa Norden s časem 8:47. Na druhém místě finišovala Francouzka Mathieux a bronz získala Britka Cheetham. Petr Vabroušek se v kategorii mužů 50-54 umístil na skvělém třetím místě s časem 9:39! Po dokončení závodu se Vabroušek bez zbytečného odkladu vydal autem směrem do Kodaně, kde ho čekal další závod následující ráno. Zde byl závod omezen pouze na věkové kategorie. Vabroušek zde finišoval na osmém místě s časem 9:53. O tomto neuvěřitelném počinu se chystáme s Petrem udělat exkluzivní rozhovor!

World Triathlon Olympic Games Test Event Paris

Minulý týden hostila Paříž testovací olympijský triatlon, kde se předvedla téměř celá světová triatlonová špička, aby si vyzkoušela oficiální trať. V ženské kategorii ukázala skvělou formu Britka Beth Potterová. Díky své silné běžecké disciplíně se jako jediná dostala pod 33 minut. Stříbrnou medaili si odnesla Francouzská hvězda Cassandre Beaugrandová a bronz získala Němka Laura Lindemann. Česká zástupkyně Petra Kuříková finišovala na 32. místě. Mužský závod byl plný napětí. Alex Yee, i díky svému impozantnímu finiši, kde zaběhl závěrečnou desítku za pouhých 29 minut, se radoval z vítězství! Stříbro vybojoval Portugalec Vilaca a bronz zůstal doma v rukou Francouze Coninxe. Obhájce titulu z Tokia, Nor Blummenfelt, zakončil závod na 9. místě. Jeho výkon signalizuje stoupající formu - zaběhl desítku pod 30 minut. Je třeba dodat, že Blummenfelt jen o několik hodin později zvítězil na již zmiňovaném PTO v Singapuru.