Lucie Šnebergerová a David Procházka nejlepšími Čechy v Barceloně

2.10.2017 -
V ČR sice triatlonová sezóna pomalu končí, pokud si však někdo chce prodloužit sezónu, může vyrazit do teplejších destinací. V Barceloně se odehrával závod Ironman, který si nenechala ujít ani desítka českých závodníků. Nejrychlejšími z nich byli Lucie Šnebergerová a David Procházka.

Ironman Barcelona/ full distance

V katalánském hlavním městě Barceloně, kde bylo o víkendu živo nejen kvůli závodu Ironman, se sešlo velmi kvalitní startovní pole. Během závodu panovaly téměř ideální povětrnostní podmínky. Když se k tomu navíc přidaly i rychlé tratě, byly k vidění velmi zajímavé časy a výkony.

Celkoví vítězové pak dokázali prolomit dvě magické hranice, mezi muži zvítězil v čase 7:49:19 Francouz Antony Costes, v ženách se z vítězství radovala Yvonne Van Vlerken v čase 8:46:18.

Zdroj: Lucie Šnebergerová - Facebook

Z českých žen se skvělým výkonem blýskla Lucie Šnebergerová, která v novém osobním rekordu 9:40:39 dosáhla na 5.místo v kategorii a 16.místo celkově. K tomuto výkonu jí dopomohl i její manžel Honza, který nezávodil, ale během celého závodu jí podporoval.

Z českých závodníků byl nakonec nejrychlejší David Procházka, kterému naopak o kousek utekla 9 hodinová meta. I tak si ale připsal skvělý čas 9:01:22, který stačil na 10.místo v kategorii.

Muži  „PRO“

1.       Antony Costes                                                 7:49:19

2.       Mike Phillips                                                     7:52:50

M35: 216. David Štíbr za 11:20:13, 235. David Hofman za 11:32:23

M40: 10. David Procházka za 9:01:22, 54. Jakub Weimann za 9:55:02, 344. David Dobias za 12:05:37

M45: 38. Libor Vanicek za 10:12:41, 123. Tomáš Strnad za 11:06:48, 180. Jindřich Radisch za 11:28:49

Ironman Taiwan/ full distance

O poznání náročnější počasí čekalo na závodníky na Taiwanu. Teploty zde atakovaly třicítku, když se k tomu přidala i téměř 90% vlhkost, byl z toho „pekelný“ závod. Nejrychlejšími zde nakonec byli Laurel Wassner a Kevin Collington.