MČR v zimním triatlonu Žďár

16.02.2004 -
Stejně jako loni skončilo Mistrovství České republiky v zimním triatlonu. Na tratích u Nového Města na Moravě byli nejrychlejší slovenský reprezentant Patrik Kúril a novoměstská lyžařka Petra Letenská. Mezi muži se ze zisku mistrovské titulu radoval celkově druhý Otakar Kobr, který tak uhájil pozici české jedničky. „Za hodinu a čtvrt jsou nejlepší v cíli,“ lakonicky hodnotil tvrdý, umrzlý sníh zkušený Ivo Grabmüller chvíli před startem nedělního závodu. Se svou manželkou Šárkou (Jiří Marek)
Stejně jako loni skončilo Mistrovství České republiky v zimním triatlonu. Na tratích u Nového Města na Moravě byli nejrychlejší slovenský reprezentant Patrik Kúril a novoměstská lyžařka Petra Letenská. Mezi muži se ze zisku mistrovské titulu radoval celkově druhý Otakar Kobr, který tak uhájil pozici české jedničky.
„Za hodinu a čtvrt jsou nejlepší v cíli,“ lakonicky hodnotil tvrdý, umrzlý sníh zkušený Ivo Grabmüller chvíli před startem nedělního závodu. Se svou manželkou Šárkou absolvují seriál mezinárodních závodů v zimním triatlonu už šestou sezonu.
Odhad měl Grabmüller správný. Sám dojel za 1:14:59… Skončil na celkovém třináctém místě a zajistil si tak titul mezi veterány. Na stupně nejvyšší bylo třeba zajet čas o tři až šest minut lepší.

Pozici hlavního favorita potvrdil slovenský reprezentant Patrik Kúril. Pětadvacetiletý závodník letošní pátý start proměnil v páté vítězství. V lednu se stal mistrem Evropy. V nedělním závodě mu nečekaně dlouho dělal společnost Otakar Kobr. Jako by vedoucí dvojici ani nevadila únava z pátečního závodu Světového poháru v Donovalech. Tam také Kúril s Kobrem dojeli na prvních dvou místech. „Ale Patrik mě tam dal pěkný nášup. V Novém Městě na Moravě mi sedly tratě,“ pochvaloval si třicetiletý Kobr.

Na třetím místě dojel při své triatlonové premiéře lyžařský specialista Jiří Žák.
Zatímco celkově čtvrtý Filip Eberl (nejlepší v cyklistické části) zaostal za Kúrilem o tři minuty, o vyrovnanosti startovního pole svědčí fakt, že v dalších třech minutách dojelo jedenáct závodníků.

Netradiční podmínky urychlily závod. „Aby bylo možné odjet celou cyklistickou část na kole, bez toho, že by se běželo, to nepamatuji,“ srovnávala druhá v cíli Šárka Grabmüllerová. Pětatřicetiletá Jihočeška minulý týden absolvovala dva závody na Slovensku. V Novém Městě na Moravě ji porazila pouze domácí lyžařka Petra Letenská. Třetí místo získala Radka Vodičková. „Na kole jsem si moc nevěřila, ale i když jsem z kopce hodně brzdila, zase jsem tolik neztratila,“ komentovala svou první zkušenost se zimním triatlonem jablonecká závodnice.

O nominaci na březnové mistrovství světa, které se koná ve švýcarském Wildhausu se rozhodne ve čtvrtek 19. února.