Víkendová porce závodů

9.05.2018 -
O víkendu bylo rušno na poli středního a dlouhého triatlonu. V Austrálii byly k vidění souboje na dlouhých tratích i na půlkách. V Itálii se jel závod Challenge a v Americe byl k vidění dobře obsazený závod v polovičním Ironmanu.

Ironman Australia – full distance

V elitní kategorii byli nejrychlejší Belgičan Marino Vanhoenacker a Britka Laura Siddall. Vanhoenacker potřeboval k vítězství 2. nejrychlejší čas v plavání i na kole a 3. výkon v běhu, druhého v cíli porazil o bezmála 4 minuty. V ženách to byla absolutní dominance Britky, která měla sice po plavání ztrátu, ale po nejrychlejším kole i běhu si do cíle dovezla téměř 25 minutový náskok.

Z Čechů byl nejlepší Petr Lukosz, který časem 9:31:18 obsadil 5. místo v kategorii a těsně mu utekl slot na Havaj.

Muži „PRO“

1. Marino Vanhoenacker (BEL) 8:14:37 S 45:57 T1 2:09 B 4:30:57 T2 1:24 R 2:54:12

Ironman 70.3, Busselton – half distance

Tento závod byl ovlivněn povětrnostními podmínkami, které zapříčinily zrušení plavání. Místo plavecké části čekal na závodníky úvodní 3km běh. Závod opanoval v mužích o více jak 11 minut Terenzo Bozzone a v ženách o téměř 7 minut Liz Blatchford.

Jakub Langhammer bohužel závod nedokončil, byl jediným českým zástupcem v závodě.

Ironman 70.3., St. George – half distance

Ve velmi rychlém závodě zvítězil Kanaďan Lionel Sanders, který porazil druhého Němce Sebastiana Kienleho a třetího Rakušana Michaela Weisse. I v ženách zvítězila Kanaďanka Paula Findlay před Jihoafričankou Jeanni Seymour a Američankou Sarah True.

Na třetím místě ve své kategorii skončil Karel Sumbal, který finišoval v čase 4:30:26.