MISTROVSKÉ TITULY SI Z PŘÍBRAMI ODVÁŽEJÍ VOLÁR S ANDRLOVOU

9.06.2019 -
PŘÍBRAM, 8. a 9. června 2019 – Tituly v olympijském triatlonu jsou rozdány. Bojovalo se o ně o víkendu 8. a 9. června v Příbrami, kde se uskutečnilo mistrovství republiky v individuálních závodech, v týmech i ve štafetách. Mistrovské tituly si odvezli Jan Volár a Veronika Andrlová. V týmech i štafetách dominoval zlínský Titan Trilife.

V sobotu byly na programu individuální závody, ve kterých se bojovalo o tituly ve věkových kategoriích i v absolutním pořadí, ale také o body do Českého poháru v olympijském a sprint triatlonu. Na základě úspěšnosti jednotlivců byl pak sestaven i mistrovský žebříček klubů. Na účastníky těchto závodů čekaly distance – 1500 metrů plavání ve Velkém rybníku, 40 km cyklistiky s trasou vedoucí k Milínu a 10 km běhu po břehu Nového rybníka.

Souboj Volár vs. Kočař
Podle startovní listiny se dalo odhadovat, že největšími favority závodu mužů budou Jan Volár a Lukáš Kočař. „Věděl jsem, že Lukáš je hodně silný na kole, proto jsem si na něho potřeboval ve vodě udělat náskok. Povedlo se mi získat asi minutu,“ vyprávěl Jan Volár. „Na kole pak Lukáš jezdil asi 45 vteřin za mnou, což byl rozdíl, který jsem si pečlivě hlídal. V běhu mi pak na konci došly síly, tak jsem zpomalil, ale povedlo se mi první místo udržet. Musím uznat, že Lukáš byl těžký soupeř,“ řekl Jan Volár, který zvítězil v čase 1:56:26. Druhý doběhl Lukáš Kočař, třetí pak Jan Šneberger.

Jan Volár si díky tomu připsal už třetí vítězství v závodě Českého poháru v řadě. „Ale je to pro mě úplně první titul, o to víc si vítězství cením,“ dodal.

Titul v Příbrami nezůstal
Do závodu žen nastupovala jako favoritka reprezentantka Iveta Fairaislová, která je v Příbrami doma. Na vítězství se jí ale dosáhnout nepodařilo. „Plavání ještě bylo docela dobré. Z vody jsem šla jako první spolu s Hankou Kolářovou. Ale v cyklistice jsem jela poprvé takhle dlouhý bezhákový závod, tak jsem asi přepálila začátek. V prvních dvaceti kilometrech jsem ještě držela první místo, ale pak mi došlo a předjely mě Hanka Kolářová i Verča Andrlová,“ popsala Iveta Fairaislová. „Hanku se mi pak podařilo hned v úvodu běhu předstihnout, ale Verču už jsem ani neviděla. Druhé místo jsem pak držela až do cíle,“ dodala.

Veronika Andrlová si skvělým výkonem zajistila první místo a titul mistryně republiky v olympijském triatlonu. Doběhla v čase 2:19:42. Druhé místo si připsala Iveta Fairaislová. Bronz vybojovala Lenka Fanturová. Hana Kolářová v průběhu běžecké části odstoupila.

Součet výsledků z individuálních závodů pak rozhodl o tom, že mistrem republiky v kategorii klubů se stal tým Titan Trilife.

Češi mezi olympijskými nadějemi
Sobota patřila také mezinárodnímu Závodu olympijských nadějí, který se do Česka vrátil po pěti letech. Účastní se ho talentovaní žáci, dorostenci a junioři z Česka, Polska, Maďarska a Slovenska. V Příbrami se na start postavilo přes 70 zahraničních účastníků. Českým reprezentantům se dařilo skvěle! Zvítězili Martin Kozojed (žáci 14-15 let), Heidi Juránková (dorostenky 16-17 let), Tereza Svobodová (juniorky 18-19 let) a Radim Grebík (junioři 18-19 let).

62 štafet v boji o titul
Nedělní program vyplnily závody tříčlenných smíšených štafet, při kterých každý z účastníků absolvoval 250 metrů plavání, 6 km cyklistiky a 2 km běhu. „Závody byly skvělé! Zapojilo se do nich 27 žákovských štafet a 35 dospělých, do kterých nastupovali také dorostenci a junioři,“ radoval se ředitel závodu Radek Eliáš, kterého těšila skvělá účast po celý víkend – na startu přivítal přes 400 triatlonistů!

Mistrovský titul si z Příbrami odvezla štafeta Titan Trilife A, která nastoupila ve složení Filip Václavík, Tereza Svobodová a Radim Grebík. Necelou minutu ztratil brněnský Konrad Tools Team (Jan Trutna, Šárka Půstová, Lukáš Kočař). V absolutním pořadí pak obsadila třetí příčku reprezentace Maďarska, v redukovaném pořadí šampionátu ale bronz vybojoval Triatlon Team Tábor A (Jiří Stuchlík, Anna Kolářová, Lukáš Červenka).

Seriál Českého poháru v olympijském a sprint triatlonu bude pokračovat 13. července závodem CITY TRIATHLON Sokolov.