Zadák opět triumfoval na Krušnomanovi!!!

15.05.2011 -
REPORTÁŽ PŘÍMO Z TRATI
Skvělá konkurence se sešla na úvodním závodě FORD CZECHMAN TOUR na dlouhém duatlonu v Krušných horách. V mužích zvítězil způsobem start cíl Karel Zadák. V ženách triumfovala Loubková Ivana.
Před startem se na každém rohu skloňovalo. Porazí Martin Věžník Karla Zadáka, vítěze tří posledních ročníků? Martin absolvoval před týdnem duatlon ze série Powerman v Itálii, skončil na osmém místě a vyzařovala z něj pohoda. Skvěle to shrnul matador Martin Matula. „Kdyby byl závod na rovině Věžník by Zadáka bez problémů  porazil. Je na tom letos skvěle a zlepšil se zejména na kole. Vzhledem k podmínkám a k charakteru trati budou hrát zkušenosti a odolnost pro Karla Zadáka.“

Druhé housle však nechtěli hrát ani Cogan, Wainer, Džalaj, ale i Ladislav Dvořák. Petr Soukup na startu chyběl kvůli studijním povinnostem. Čekal se dramatický souboj.

V 11:00 v areálu Klíny vše vypuklo. První běh situovaný do dvou okruhů v lesích Krušných hor nebyl jednoduchou procházkou a 280 výškových metrů hovořilo za vše. Od startu udával tempo závodu suverénně Karel Zadák a Martin Věžník brzy pochopil, že dnes nebude Zadákovi vyrovnaným soupeřem a zvolnil v tempu.

Zadák byl v prvním depu se značným záskokem a působil čerstvým dojmem. Na druhém místě se v depu ocitl Karol Džalaj a za ním s nepatrným odstupem Wainer , Věžník a Dvořák. Rudolf Cogan po prvním depu ze závodu odstoupil, tělo neposlouchalo podle jeho představ.

Na kole tvrdil muziku Karel Zadák a své soupeře doslova deklasoval. Karol Džalaj se pohybovala na druhém místě a vzdaloval se od Věžníka, Wainera a Dvořáka. Bohužel slovenský závodník musel na 40km cyklistiky odstoupit kvůli defektu. „Měl jsem s sebou bombičku, ale zmrzlé ruce způsobily, že se mi ji nepodařilo správně nasunout na ventilek a bylo po závodě. Ale takový je sport,“ dodal s úsměvem. Na kdyby se ve sportu nehraje, ale Karol Džalaj měl skvěle našlápnuto na druhou pozici.

Uprostřed cyklistiky ukázaly Krušné hory svou sílu. Značně se ochladilo, začaly se z nebe snášet dešťové kapky a ke konci i drobné kroupy. „Bylo to peklo a v některých místech panovala šílená zima,“ shrnul jeden s účastníků. Hlavní ředitel Tomáš Langhammer litoval všechny závodníky a dešťové přeháňky prudkým pohledem odháněl z Krušných hor. Podařilo se mu to a počasí se umodřilo. Ale zpět k čelu k závodu.

Do depa přijel Karel Zadák s pohodlným náskokem a o vítězi bylo rozhodnuto. Jako druhý vybíhal Martin Věžník za ním Ladislav Dvořák a Jan Wainer a s mírným odstupem Lukáš Slatinský. Všichni bojovali se značnou zimou a první běžecké metry byly ve stylu „Hurvínka“. Zmrzlé nohy a chodidla prověřili morálku všech závodníků dokonale.
Ladislav Dvořák začal postupně přibližovat k Martinu Věžníkovi, který procházel značnou krizí. V polovině běhu se brněnský závodník prodral na druhou pozici a Věžník nedokázal zareagovat.

3:11:54 ukázala časomíra, když Karel Zadák probíhal cílem. 13 minut za ním překvapivě Ladislav Dvořák a na bronzové příčce doběhl Martin Věžník. Jako čtvrtý dokončil Jan Wainer a na páté pozici finišoval Lukáš Slatinský.

V ženách triumfovala Loubková Ivana časem 3:59:23. Jako druhá skončila reprezentantka v zimním triatlonu Šárka Grabmüllerová a třetí Potůčková Eva za svobodna Nováková.

A jak viděl závod samotný ředitel závodu? „Trochu mě mrzí účast. Po loňských výtkách závodníků jsem vyhověl a zkrátil cyklickou trať. Navíc jsem zrušil výběh na sjezdovku v prvním běhu a čekal jsem mírně zvýšený zájem o závod, ale hold takový je život, ale od dalšího ročníku mě to neodradí. Rád bych touto cestou poděkoval zázemí penzionu na Klínech a všem z 60-ti lidí, který se organizačně podíleli na chodu závodu. Bez nich by Krušnoman nebylo Krušnomanem,“ shrnul a v zápětí dodal. „Smekám před všemi, kdo dneska v tomto chladném a drsném počasí dokončili.“ 

VÝSLEDKY ZDE

 
tradiční výběh sjezdovky
Karel Zadák bude v Česku závodit za Ekol tým


Jan Wainer


Martin Věžník


Zadák si běží pro čtvrté vítězství


Nejlepší ženy


Vítěz obdržel pravý krušnohorský sníh

Hodnocení:
Přečteno 1634x

Komentáře

czechman tour Reagovat
dobre ty Reagovat
nízká účast Reagovat
Re: nízká účast Reagovat
Re: nízká účast Reagovat
Re: nízká účast Reagovat
Hmmm.. Reagovat
Re: Hmmm.. Reagovat
Re: Re: Hmmm.. Reagovat
to je sila. Reagovat
Re: to je sila. Reagovat
Re: Re: to je sila. Reagovat
Re: Re: Re: to je sila. Reagovat
Re: Re: Re: Re: to je sila. Reagovat
Krušnoman Reagovat
Re: Krušnoman Reagovat
Re: Re: Krušnoman Reagovat
Ekol nebo Triexpert Reagovat
Re: Ekol nebo Triexpert Reagovat
... za rok na Krušnomanu.... Reagovat
Re: ... za rok na Krušnomanu.... Reagovat
Re: ... za rok na Krušnomanu.... Reagovat
Zaujimave Reagovat
Re: Zaujimave Reagovat
Re: Zaujimave Reagovat
Re: Re: Zaujimave Reagovat
Pochvala Reagovat
Fotogalerie ze závodu Reagovat
Fotky ze závodu Reagovat
Proč jel Martin Matula na horákovi? Reagovat
Re: Proč jel Martin Matula na horákovi? Reagovat
Re: Re: Proč jel Martin Matula na horákovi? Reagovat
Re: Re: Re: Proč jel Martin Matula na horákovi? Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
2.12.20Naše šance pro účast na OH v Tokiu vede přes štafety, říká kouč repre Lukáš Vrobel
29.11.20Zuzana Bartasová: Soutěživá jsem hodně, nikdy jsem nedokázala jít na závod s tím, že si ho jdu jen užít
20.11.20Pestrost je ideální koření motivace, říká Jan Šneberger
19.11.20Ironman dream
16.11.20Jak vybrat chytré, sportovní GPS hodinky Garmin?
14.11.20Indoor cycling: co pít, co jíst a 3 tréninky od Tomáše Řenče (Skratch Labs)
13.11.20Mám radost, že jsem si zkusila terénní triatlon, říká Romana Gajdošová
11.11.20Stylový obojživelník pro bike, gravel i trail run
9.11.20Chyběla mi vůně mořského vzduchu a cizích krajin, říká Simona Křivánková
7.11.20Skvělá Zimovjanová vybojovala na SP ve Valencii 11.místo