Krušnoman přivítá elitní závodníky

4.05.2010 -
Již pár desítek hodin zbývá do startu Classic cupu 2010. Otvírákem se stane dlouhý duatlon v Krušných horách – Krušnoman. „Vše běží podle plánu a na start se můžete hlásit i v den závodu,“ vzkazuje váhavcům pořadatel Tomáš Langhammer.
Na tratích 10-90-10 bude v sobotu 8.5. doslova krušno. Na start je přihlášena řada zvučných jmen českého triatlonu v čele s Bryndou, Zadákem a Coganem.

Koncem minulého týdne figurovalo na startovce 109 lidí. „Vloni se předem přihlásilo 87 lidí a přijelo 110. Pokud to bude přímá úměra, bude to mazec. Ještě koncem minulého týdne jsem zvažoval svojí účast na závodě jako přímého účastníka, ale nějak jsem se z toho vyspal :-),“ dodává hlavní pořadatel s velkým triatlonovým srdcem Tomáš Langhammer.

Kdo váhá s účastí, může se přihlásit až den v závodu. „Prokažte odvahu a postavte se na trať sadomasochistické lahůdky,“ motivuje Langhammer obyčejné smrtelníky.

Novinkou je koncert kapely L.A. z Plzně. Aparaturu rozbalí s koncem závodu. „Je to takový rock-punk a věřím, že těm z druhé poloviny výsledkové listiny pomohou svojí produkcí k lepšímu výkonu a že vydrží až do cíle. Další novinkou je, že uprostřed sjezdovky bude můj syn, který hraje na bicí již několik let a bude vyhánět závodníky svým bubnováním směrem vzhůru,“ říká a jen dokazuje své motto, že pro  pořadatele je na prvním místě závodník a jeho přání jsou pro něj rozkazem.

Tratě se již kosmeticky upravují a vše zásadní je stejné jako loni. Během 10km běhu stihnete třikrát vyběhnout sjezdovku ve stylu Tour de Ski. Nepříjemný prudký asfaltový seběh z minulého roku, pořadatelé zrušili. „Místo toho vběhnete do lesa mezi hříbky a poběžíte směr „černá“ sjezdovka. Na ní „lehce“ vběhnete a zase rychle „lehce“ vyběhnete a než byste řekli švec :), tak budete opět na úvodní asfaltce, akorát o 200 m níže,“ popisuje hlavní změnu.

Během cyklistických 90km se opět můžete těšit na kopce, které na jiném triatlonovém či duatlonovém závodě v ČR nenalezete. Tři identické okruhy, míjející vodní nádrž Fláje, dokonale prověří trénovanost závodníků. 

Hlavní favorit na vítězství a zároveň obhájce z posledních dvou ročníků Karel Zadák si příležitost potrápit své tělo v krušnohorských kopcích ujít nenechá.  „Taktika je jasná, vyhrát jakýmkoli způsobem,“ žertuje, ale hned zvážní.  „Krušnomana beru jako přípravný závod, takže ho absolvuji z plného tréninku a určitě nepojedu na 100%,“ říká specialista na X-terru.

A jak hodnotí náročnost tratí? „Jsou velmi poctivé a spravedlivé. Ale je to hodně individuální, kdo má natrénováno, tak je v pohodě. Kdo ne, bude trpět od startu až do cíle,“ shrnuje upřímně své poznatky.

Během šesti let dokázal Tomáš Langhammer vybudovat závod s velkým Z. I když mu řada lidí nevěřila, že s duatlonem prorazí, vložil do organizace srdce a dokázal, že kombinace běh-kolo-běh není mrtvé odvětví. Většina závodníků jede na závod právě kvůli jeho osobě, která zaručuje skvělou organizaci a extrémní náročnost tratí.

Nenechte si ujít jeden z vrcholů domácí triatlonové scény!!!  Start 8.5. v 11:00, více info na www.Krusnoman.cz


Krušnoman v roce 2009

sportareál Klíny


Loňský vítěz Karel Zadák


V ženách kralovala Kateřina Loubková


ředitel závodu


Hodnocení:
Přečteno 1356x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
3.8.20ČESKÉ TITULY V DLOUHÉM TRIATLONU ZÍSKALI REKORDNÍ ŘENČ A KŘIVÁNKOVÁ
1.8.20XTERRA ČESKÝ POHÁR ZAVEDE TRIATLONISTY DO MOSTU
29.7.20Švýcarský Gigathlon bude letos jen v Česku. V Mělníce a okolí
27.7.20Grebík ovládl potřetí Valachy Man, Wohl prodlužuje vítěznou sérii v Pardubicích.
23.7.20Nová výzva pro hobby sportovce i vrchol sezony pro triatlonisty
22.7.20Jubilejní Valachy Man je už tento víkend, místa ve startovní listině ještě jsou
21.7.20Mým hnacím motorem je vystoupení z komfortní zóny, říká Jan Hrubý
20.7.20Triatlon Babice, Hulmen Triatlon nebo Welzlův kvadriatlon
13.7.20Je to pro mě neskutečný pocit zadostiučinění, říká Pavel Wohl
10.7.20Přes zimu jsem se věnoval sprintům a vyplatilo se, říká Jan Volár