Duatlonové závody uzavřely tuzemskou triatlonovou sezónu.

23.09.2019 -
Uplynulé dva zářijové víkendy byly ve znamení tradičních duatlonů. Nejprve byl na programu Klasik Duatlon Příbram, ve kterém se rozhodovalo o celkovém vítězi Czechman Tour a týden poté v Žamberku, kde se bojovalo o republikové vavříny na tratích krátkého duatlonu.

29.Žamberský duatlon : (5-20-3)

Tento víkend se konal v Žamberku již 29.ročník závodu v krátkém duatlonu, ve kterém se rozhodovalo o titulech mistrů ČR v duatlonu. Do závodu v mužské kategorii nastoupili jako favoriti mladí rychlí triatlonisti s favoritem Vojtou Bednarských, který obhajoval loňský triumf, tak ale také nadějní biatlonisti z klubu KB OEZ LETOHRAD, kteří každým rokem prohánějí sportovce s triatlonové scény. Do prvního depa přibíhali téměř po boku Vojtěch Bednarský a dorostenec Luděk Abraham z KB OEZ Letohrad. Na kole si pohlídali jeden druhého a tak o mistru ČR rozhodl až závěrečný běh, ve kterém byl rychlejší mladší z dvojice Luděk Abraham, který byl v loňském roce na místě třetím. Vojtěch doběhl na druhém místě přibližně s 20s ztrátou a na třetím místě závod dokončil Filip Tlamka z brněnského Konrad Tools Teamu.

V závodě žen si pro titul doběhla s náskokem téměř 3 minut Pavlína Poláčková, která měla nejrychlejší čas v prvním běhu, na kole a také v závěrečném běhu na 3km. Na druhém místě se v cíli ukázala týmová kolegyně Pavlíny dorostenka Šárka Půstová. Třetí pozici v závodě obsadila zkušená německá závodnice Ulrike Schwalbe. Z českých závodnic byla v cíli na celkovém třetím místě Veronika Rosová.

(zdroj: facebook Vojtěch Bednarský)

podrobné výsledky

Klasik Duatlon Příbram - (5-60-15)

Poslední pohárový závod této sezony připravil na závodníky distance 5 km běh – 60 km cyklistika – 15 km běh. Zatímco v kategorii žen bylo o celkové vítězce Czechman Tour rozhodnuto už předem (Simonu Křivánkovou nemohl nikdo dostihnout), v závodě mužů zůstávala situace otevřená. Největším favoritem na vítězství byl Petr Soukup, který se rozhodl místo zahraničních závodů atakovat již třetí vítězství v celkovém hodnocení Czechman Tour. Po prvním běžeckém úseku dorazila do depa společně čtveřice závodníků, ve které byl i největší favorit Petr. „Na začátku jsem jezdil na kole na čele. Pak šel ale do úniku Honza Šneberger a já věděl, že za mnou je skupina silných cyklistů. Tak jsem se nechal dojet. Celou dobu jsme se pak drželi asi 20 vteřin za Šnebou. V běhu už nebylo co řešit. Postupně jsem si vypracoval náskok asi minutu a půl, který jsem si pak hlídal,“ popsal Petr Soukup svůj úspěch na Klasik Duatlon Příbram. Tímto vítězstvím si tak Petr doběhl také pro celkové prvenství v celém seriálu. Honza Šneberger doběhl na druhém místě před třetím Pavlem Hradilem a těsně čtvrtým Petrem Cmuntem.

V ženském závodě si velmi suverénně počínala Veronika Andrlová, která do prvního depa přiběhla s náskokem čtyř vteřin na Elišku Gregorovou. Nejrychlejší čas ze všech účastnic si pak dokázala připsat i na kole, ve druhém depu a také v závěrečném běhu. O jejím vítězství nebylo ani chvíli pochyb a cílovou branou proběhla v čase 3:24:36. Druhá Eliška Gregorová ztratila devět minut, třetí Jana Candrová jedenáct. (CTA)