Zadák a Candrová zvítězili na dlouhém duatlonu v Příbrami

13.09.2009 -
Závěrečný závod Classic Cupu se uskutečnil v Příbrami na tratích (10-60-10)km. Zvítězil Karel Zadák a Jana Candrová. O další stupně na pódiu se strhl zajímavý souboj.

Organizátor Petr Švarc po loňské premiéře, kdy na startu byla hrstka závodníků, vyjadřoval spokojenost nad počtem zúčastněných. Na startu bylo 7 žen a 67 mužů. Jak je závod zorganizován se přesvědčil na vlastní kůži. Od 6 hodin ráno s dalšími kamarády finišoval s přípravou závodu. 30 minut před startem se převlékl do závodního dresu, učinil rozpravu a pak rovnou na startovní čáru. Obdivuhodný výkon!!!

Na největším favoritovi závodu, Karlu Zadákovi, byla patrná značná únava. „Dnešní závod jdu z plného tréninku. Poslední volno jsem měl před týdnem v sobotu. Včera jsem byl hodinku ve vodě a přidal jsem 90 minut kolo,“ dodal. V týdnu absolvoval i řadu kvalitních běžeckých tréninků. „Na dráze jsem odtrénoval 5 x 2 km, tempo 3:15, další trénink (4-3-2-1) km a 8 x 1km,“ říkal spokojeně.

Po startovním výstřelu udávalo na špici tempo duo Minařík a Zadák. Zdá se vám jméno Petr Minařík povědomé? Ano, jedná se o závodníka, který v nedávné minulosti reprezentoval ČR a patřil k absolutní duatlonové špičce v ČR. Ovšem to měl krátký duatlon ještě svůj vlastní pohár a neprožíval klinickou smrt, jako v tomto období, ale zpět k závodu.

Za vedoucí dvojicí běžel osamoceně neznámý a talentovaný závodník Věžník Martin z Brna a za ním kompaktní skupinka ve složení Švarc, Slatinský, Dražan, Tůma. Minařík možná trochu zbytečně plýtval silami a párkrát Zádákovi nastoupil a dokázal se od něj odpoutat. Na kolo nasedal jako první.

Ovšem po úvodních kilometrech se kolem něj doslova prohnal Zadák, který i tak nejel naplno. Minaříkovi nesedí bezhákové závody a začal se pozvolna propadat. Po dvaceti kilometrech se na druhém místě usadil Slatinský následován Věžníkem a Dražanem. Slatinský se stále pohyboval na druhé pozici, ale na 50km se před něj dostal Věžník a na běh vybíhal s 25 sekundovým náskokem.

O vítězství Zadáka nebylo pochyb, kontroloval si vítězství a v poklidném tempu dokončil závod. Jako druhý skončil překvapivě Martin Věžník, kterého na úvodních kilometrech dotahoval Slatinský, ale v závěrečných kilometrech mu již na atak chyběly síly a musel se spokojit se třetím místem. Petr Minařík skvělým běžeckým výkonem smazal hrozivou ztrátu z kola a propracoval se na 4. pozici. Za ním skončili Dražan, Krejčí, Král, Martínek, Polan a Top10 doplnil Tůma.

Vítězný Zadák byl spokojen. „Závod jsem chtěl jít na půl plynu a naštěstí to stačilo na vítězství. Nyní dva dny pohov, pak mě čeká úterý a středa trénink a o víkendu závěrečný závod evropského poháru v Xteře ve Francii,“ komentoval své další plány. V celkovém hodnocení již nemůže vyhrát, ale druhé místo by mu již nemělo uniknout. Je obdivuhodné za jakých podmínkách se dokázal prodrat do evropské elity.

V ženách byla situace po prvním běhu následující. 1.Krejčová, 2.Procházková, 3.Candrová a 4. Vykoukalová. Na kole Jana Candrová prokázala své ironmanské kvality a své soupeřky doslova deklasovala. Druhý běh byl pro ni jen formální záležitostí a zkušeně zvítězila. Druhá skončila Simona Vykoukalová a třetí Milena Procházková. Nepopulární 4.příčku obsadila Petra Krejčová, která však měla v nohách mistrovský závod v dlouhém triatlonu z minulého týdne.

Po závodě se uskutečnila bohatá tombola. Kdo odjel může litovat. Neboť první místo v podobě neoprenu, dlouho nemohlo najít svého majitele. Štěstěna se nakonec přiklonila na Lukáše Polana.

Sympatické bylo vyhlášení kategorií i celkové pořadí v Classic Cupu. V mužích triumfoval Karel Zadák. Jako druhý skončil Lukáš Slatinský a třetí Josef Vrábel. V ženách zvítězila Jana Candrová alias triatlonová máma, druhá skončila Petra Krejčová a třetí Pavlína Šromotová.


Classic Cup Příbram:
(10-60-10)km
výsledky
Muži:
1. Karel Zadák 2:52:57
2. Martin Věžník 2:56:15
3. Lukáš Slatinský 2:57:29

Ženy:
1. Jana Candrová 3:19:10
2. Simona Vykoukalová 3:24:03
3. Milena Procházková 3:27:42


pohoda na startustart


Po úvodním kilometru. 1.Zadák, 2.Minařík, 3.Krejčí, 4.Vežník


tempo druhé skupinky udával hlavní organizátor závodu Petr Švarc


Jana Candrová a Simona Vykoukalová

Zázemí závodu


Po kole byl první Zadák


druhý muž v depu Věžník


a třetí Slatinský


Tomáš Martínek a Jindřich Král


Karel Zadák, vítěz závodu a celého seriálu závodu Classic Cupu


Druhý překvapivě, ale zcela zaslouženě Martin Věžník


Reportáž přímo z trati pro vás připravil Lukáš Slatinský


momentka z cílestupně vítězů žen


první tři muži


Jirka Chaloupka a organizátor duatlonu Petr Švarc
Hodnocení:
Přečteno 1290x

Komentáře

škoda, že zase až za rok Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.4.20Nemá teď žádný význam honit maximální zátěž, říká Vendula Frintová
4.4.20MEZINÁRODNÍ TRIATLONOVÁ UNIE PRODLOUŽILA POZASTAVENÍ AKTIVIT DO 30. ČERVNA
3.4.20Nevěřím tomu, že si letos zazávodíme někde v zahraničí, říká Simona Křivánková
1.4.20Motivace se teď do intenzívnějších tréninků hledá obtížně, říká Petr Soukup
30.3.20Jak vypadá trénink a co se bude měnit v letošní sezoně?
12.3.20Na super výsledek v dlouhém triatlonu stále ještě čekám, říká Marek Svoboda
10.3.20Ultraman Vabroušek a Ironman New Zeland
28.2.20Stoupnout si na bednu je vždy fajn zážitek, říká Honza Čelůstka po duatlonu v Indii
25.2.20Petr alias “DOKTOR“
25.2.20Kam na triatlon v roce 2020?