Tradiční Varnsdorfský Bartys triatlon, respektive duatlon

5.07.2009 -
Za tradiční prázdninovou akci na Liberecku lze již považovat i Varnsdorfský Bartys triatlon. Letošní „jubilejní“ 4. ročník bude ovšem poznamenán několika podstatnými změnami. Tou zásadní je – pouze pro rok 2009 – přeměna z triatlonu na duatlon!

Za tradiční prázdninovou akci na Liberecku lze již považovat i Varnsdorfský Bartys triatlon. Letošní „jubilejní“ 4. ročník bude ovšem poznamenán několika podstatnými změnami. Tou zásadní je – pouze pro rok 2009 – přeměna z triatlonu na duatlon! Příčinou je celoroční rekonstrukce a revitalizace varnsdorfského rybníka Mašíňák a jeho okolí. Pevně věříme, že lehce improvizované podmínky v letošním roce budou „daní“ za mnohem čistší a novotou zavánějící prostředí v letech příštích.


Nic se ovšem nemění na tom, že také duatlon ponese přívlastek mistrovský, i když jen pro kategorie žactva a dorostu. Budou se tedy opět rozdávat medaile pro Mistry Liberecka.


V neděli 19. července vše odstartuje dopolední Dětský závod na zkrácených tratích (2 – 5,5 - 1,7). Od 13h pak do Hlavního závodu vyrazí všichni, kdož jsou již držiteli vlastního občanského průkazu J. Ti budou muset zdolat 5km rovinatého crossového běhu, 16,5km poměrně náročné horské cyklistiky a druhý běh o vzdálenosti 2,2km. Cyklistická trať zůstává stejná až na oblíbený brod, který už po rekonstrukci rybníka není mezi námi. Trať běhu by měla být také zachována.  


„Ponožkovým závodem“, jak se Varnsdorfskému Bartys triatlonu přezdívá, bude i letošní duatlon. Při 4. ročníku budete mít totiž u prezentace na výběr hned ze čtyř barevných provedení luxusních a ověřených ponožek s logem závodu. Nebude chybět ani tradiční moderátor - malevilsko-pekelnický DJ Roura. Samozřejmostí je také pozávodní gulášek, letos nově od Pana kuchaře Zděňka Vítka z Restaurace Galera.

Velkým lákadlem budou opět hodnotné ceny, letos obzvláště vypečené. Na své si přijdou zejména domácí kutilové a zahrádkáři J Pro ty úplně nejrychlejší jsou dokonce připraveny i finanční prémie. Velmi silná konkurence se tradičně sjíždí ve stále prestižnějších štafetách, kde většinou nechybí zvučná jména specialistů na jednotlivé disciplíny. Počasí se také bát nemusíme (to nejhorší právě proběhlo) takže jste srdečně zváni přijet si užít sportovní neděli na varnsdorfské koupaliště k Penzionu Koliba.

Za pořadatelský tým TT Cyklorenova Cvikov se na Vás těší Jan Novota.

www.triatlonvdf.wz.cz

www.cyklorenova.cz

Hodnocení:
Přečteno 384x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.4.20Nemá teď žádný význam honit maximální zátěž, říká Vendula Frintová
4.4.20MEZINÁRODNÍ TRIATLONOVÁ UNIE PRODLOUŽILA POZASTAVENÍ AKTIVIT DO 30. ČERVNA
3.4.20Nevěřím tomu, že si letos zazávodíme někde v zahraničí, říká Simona Křivánková
1.4.20Motivace se teď do intenzívnějších tréninků hledá obtížně, říká Petr Soukup
30.3.20Jak vypadá trénink a co se bude měnit v letošní sezoně?
12.3.20Na super výsledek v dlouhém triatlonu stále ještě čekám, říká Marek Svoboda
10.3.20Ultraman Vabroušek a Ironman New Zeland
28.2.20Stoupnout si na bednu je vždy fajn zážitek, říká Honza Čelůstka po duatlonu v Indii
25.2.20Petr alias “DOKTOR“
25.2.20Kam na triatlon v roce 2020?