Šimáková 5. v německé Bundeslize, J.Pejsar 34.

2.08.2010 -

V sobotu 31.7. se navečer v německém Offenburgu uskutečnil třetí díl Bundesligy. Závodilo se na tratích sprinttriatlonu, na start se postavilo tradičně 36 závodnic (9 týmů po 4) a 75 triatletů (13 týmů po 5). Z Čechů se na start postavila trojice závodníků ve složení Jitka Šimáková (ALZ Sigmaringen) a Jarda Pejsar s Přemkem Švarcem (Stiebel Eltron TSV Obergünzburg). Nejlépe si vedla Jitka (5.), která pomohla svému týmu k premiérovému vítězství (více zde v němčině), neméně dobře si vedl i Přemek, který jezdil velmi aktivně v hlavním balíku sjíždějící skupinku uprchlíků (Unger, Belaubre), bohužel ve třetím ze čtyř okruhů před ním spadla dvojice závodníků a Přemek nemohl již nic udělat. Jarda skončil na 34.místě (jejich tým po nedokončení dvou závodníků skončil na posledním 13.místě).

Z  vítězství se radovala domácí Anna Haug a Novozélanďan Tony Dodds. Daniel Unger dokončil na 12.místě po pomalém defektu na konci cyklistické části (ztráta 15s na balík).