Favorizovaní triatlonoví reprezentanti Debnar a Kuříková jsou mistry republiky v aquatlonu

16.03.2014 -
Česká triatlonová reprezentantka Petra Kuříková a student prvního ročníku medicíny Martin Debnar se v sobotu ve Zlíně stali mistry republiky v aquatlonu.

Závod s názvem Levné tisky – Moraviaman aquatlon 2014, který byl mistrovstvím republiky a také druhým dílem Českého poháru v aquatlonu, do Zlína přilákal více než 200 závodnic a závodníků všech věkových kategorií. Začínalo se plaveckou „čtvrtkou“ v bazénu, na kterou navázal pětikilometrový běh, do kterého se startovalo Gundersenovou metodou podle odstupů z plavání. O dramatičnost nebyla nouze a platilo jediné. Kdo přiběhl první do cíle, vyhrál. A těmi, kdo protnul cílovou pásku jako první, byli právě Petra Kuříková a Martin Debnar.

„Uvědomovala jsem si, že jsem byla všemi pasována do role největší favoritky a tudíž jsem měla v uvozovkách povinnost vyhrát. Ale nijak mě to nenervovalo, věřila jsem svým schopnostem,“ řekla v cíli vítězná Kuříková, která musela na dopingovou kontrolu.

V plavání zaostala za nejlepší 13 sekund. „To bylo fajn. Stejně tak, jako že jsem byla ve stejné rozplavbě s nejlepšími, protože to člověka vyburcuje. Když jsem viděla ten rozdíl, uklidnilo mě to před během,“ pravila dále Kuříková a vysvětlila: „Protože se všechny známe, tak se dá předvídat, jak to bude vypadat při běhu. Ale nejde si říct, že už je hotovo, protože by to byla neúcta k soupeřkám, a taky nikdy nevíte, co se na trati může stát. Ale dávalo mi to velkou naději na vítězství. To se nakonec podařilo, takže jsem spokojená.“


Z titulu vicemistryně republiky se raduje Romana Gajdošová, třetí doběhla Kateřina Hálová.

To Debnarův mužský titul se rodil komplikovaněji. Mistra republiky potěšil plavecký výkon a odstup deseti sekund za největším konkurentem Františkem Kubínkem. „Protože jsem nastoupil do prvního ročníku medicíny, tak přece jen tréninku nevěnuji tolik času. Jde spíš o udržování. Proto jsem byl rád za čas i minimální odstup,“ popsal svou pozici před během Debnar, který do něj šel s jasnou taktikou.

„Doběhnout soupeře a připravit se na finiš.“ To se zdařilo dokonale. Debnar se dotáhl na Kubínka, držel s ním krok a 400 metrů před cílem zaútočil. „Když jsem ho doběhl, takticky jsem si odpočinul a připravil se na závěr. V hlavě jsem měl, že jsem při nedávném soustředění dokázal běhat čtyřstovky přesně za minutu. A to mi teď pomohlo. Vyrazil jsem čtyři sta metrů před cílem a přiznám, že jsem si byl skoro jistý, že to musí dopadnout, protože to soupeři nevydrží,“ popsal své vítězství Debnar, za kterým na druhém místě doběhl František Kubínek, třetí místo obsadil Jiří Kalus.


Výsledky: MČR v aquatlonu, 2. závod Českého poháru, Zlín

Muži: 1. Martin Debnar 20:07, 2. František Kubínek 20.17, 3. Jiří Kalus 20:40, 4. Luboš Gaisl 20:42, 5. Jakub Powada 20:44, 6. Jakub Kočař 20:47

Ženy: 1. Petra Kuříková 23:06, 2. Romana Gajdošová 23:32, 3. Kateřina Hálová 23:39, 4. Jana Jiroušková 24:18, 5. Tereza Ďurdiaková 24:29, 6. Tereza Skuhrová 26:06.

Hodnocení:
Přečteno 709x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková