Brněnský aquatlon 2013

24.04.2013 -
Úvodním závodem byl zahájen letošní 27. ročník KEPÁK Jihomoravské triatlonové ligy. Brněnský aquatlon proběhl na tratích 0,5 km plavání a 4,8 km běhu. Vítězi se stali Pavlína Poláčková a Martin Debnar.

V sobotu 20.4. odstartoval v Brně již 27. ročník KEPÁK Jihomoravské triatlonové ligy. Tento oblíbený seriál závodů přiláká každý rok na start mnoho triatlonistů, běžců, cyklistů a plavců ve všech kategoriích, kteří už v triatlonu pravidelně závodí nebo si ho chtějí jen vyzkoušet.

Úvodním podnikem letošního seriálu byl novinkový závod 1. KALÁB Aquatlon Družstevní, který přilákal na start přes 80 závodníků ve všech kategoriích.

Plavalo se 500 m v 25 m bazéně Sportareálu Družstevní, který je domovem závodníků EKOL TEAMU. Závodníci byli rozděleni do 8 rozplaveb podle přihlášených časů. V celkovém pořadí první tři místa obsadili po plavání závodníci domácího EKOLU Martin Debnar, Jiří Kalus a Tomáš Kabrhel v rozmezí 7 vteřin, další závodníci již měli odstup 15 a více vteřin, což ale při běhu také není velký rozdíl. Mezi ženami doplavala nejrychleji Lucka Obermannová, před Annou Karnou a dorostenkou Pavlínou Poláčkovou, také tyto tři závodnice byly z EKOL TEAMU.

Běžecká část se odehrála na 1 km vzdáleném přírodním prostranství brněnské čtvrtě Medlánky. Trať 4,8 km byla vedena ve 4 okruzích po 1200 m v okolí medláneckého potoka a rybníčku. Povrch tvořila zejména šotolina a travnato-hlinitý podklad. Start běhu byl hromadný a to zejména vzhledem větším výkonnostním rozdílům v plavecké části. Hojně využívaná Gundersenova metoda by v tomto případě byla značně demotivující pro velkou část startovního pole.
První do cíle mezi muži doběhl Martin Debnar, který tak získal první místo, díky prvnímu místu v plavání, celkovým časem 21:42 po obou disciplínách, druhý do cíle doběhl Jan Klement, závodící také za EKOL TEAM, a získal tak druhé místo i celkovým součtem časů 22:25, třetí doběhl Ladislav Dvořák, ale v celkovém pořadí jej předstihl Jiří Kalus, který doběhl 6 vteřin za ním. Takže celkové pořadí mužů bylo Debnar, Klement, Kalus.
Mezi ženami vybojovala nejrychlejším během první místo domácí dorostenka Pavlína Poláčková, součtem časů 26:56, druhá sice doběhla Šárka Horáková, ale v celkovém hodnocení obsadila až 6. místo, když ztratila v plavecké části. Druhé místo po obou disciplínách tak získala třetí běžkyně Gabriela Hejtíková z TT Trnava, součtem 28:35, třetí skončila Dagmar Zacharová.

Vyhlášení výsledků následovalo v krátké době po doběhu posledního závodníka a uskutečnilo se přímo v areálu Družstevní, kde měli všichni perfektní zázemí. Vyhlašovalo se mnoho věkových kategorií, ceny předávali majitel firmy Kaláb a Filip Ospalý. Mezi závodníky panovala příjemná atmosféra a všichni byli s hladkým a rychlým průběhem závodu spokojeni. Druhý díl Jihomoravské triatlonové ligy se odehraje 9. 6. v Blansku na tradičních tratích silničního triatlonu s oblíbeným a náročným stoupáním do Moravského krasu.

Výsledky ZDE

Video ze závodu ZDE


ilustrační foto Martin Debnar

ilustrační foto Jan Klement


Hodnocení:
Přečteno 1045x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková