Až na konci světa závodila Šárka Grabmüllerová

20.08.2006 -
„Je to fakt pustina, ale krásna,“byly první dojmy Šárky Grabmüllerové, která se vydala na mistrovství Jižní Ameriky v zimním triatlonu. V nejjižnějším městě světa v Ohňové zemi skončil závod pro Šárku triumfem mezi ženy a v absolutním pořadí se umístila dokonce na 4.místě.
Společný start naplánovaný na 12 hod se nakonec uskutečnil až o hodinu později. Pořadatelé s ledovým klidem začali stavět depo až v půl dvanácté. Šárka si tak do sytosti mohla užít velký zážitek, který na ni čekal, ještě než odstartovala.

„Kolem mě  bylo šíleně mnoho novinářů, televize. Každý se se mnou chtěl fotit. Bylo mi až trapně, neboť zas taková hvězda nejsem. Taktéž mé kolo sklidilo obdiv, každý si ho natáčel na kameru, fotil, těžkal, zřejmě je tu TREK nedostupný a ještě ho na vlastní oči neviděli,“ prozradila loni druhá žena v celkovém hodnocení SP.

„I závodníci byli milí. Chodili se za mnou radit, co a jak mají  udělat. Chtěli také po mně zkrátit řetěz, či vyměnit gumy. Taky jsem přišla o montpáky. Tady totiž není žádný cykloobchod a nářadí na kolo se tu nesežene. Něco málo mají v domácích potřebách a kola prodávají kde se dá avšak jen minimálně,“ glosovala svoji roli technika a rádce.

60 závodníků a závodnic odstartovalo za ideálního počasí přející zimnímu triatlonu. „Nehorázně fučelo a v noci připadl nový sníh. Po úvodním běhu, kde se místy doslova brodilo vodou sahající nad kolena, jsem doběhla osmá,“ okomentovala úvodní disciplínu.

Na kole se Šárka brzy propracovala za první trojici mužů. „Trať byla měkká, ale během závodu se vyjezdila tvrdá stopa, takže jsem narozdíl od ostatních stále jela. Spadla jsem dvakrát a na stejném místě jako při prvním běhu. Na louce vznikl docela velký rybník.“

Při závěrečné disciplíně - běhu na lyžích se Šárka propracovala dokonce na bronzovou příčku absolutně. „Ke konci  mě však dojel kluk, vyvezl se za mnou proti větru a  před cílem mi nastoupil. Vydal se ze všech sil. Chudák, v cíli nedokázal ani promluvit. Já mu to přála, že mě porazil. Už takhle to pro ně bylo potupné ,“ komentovala své čtvrté místo mezi muži. Zimního triatlonu se zúčastnil i jeden brazilský reprezentant, který viděl sníh poprvé v životě.

„Závod byl dobře organizovaný, jen ta časová prodleva byla nepříjemná. Argentinci  hodně pomáhají zimnímu triatlonu , aby se dostal na olympiádu. Podmínka jsou tři kontinenty a 20 zemí a Světový pohár nemají údajně kvůli nedostatečnému zázemí pro závodníky. V prostoru startu je pouze jedna hospoda bez ubytovaní, žádný servis kol, šatny apod.,“ dodala postřehy.

Šárku pořadatelé ještě lanařili na běžecký  závod, který se konal druhý den, ale nakonec přeci jenom dala přednost odpočinku. Čeká ji časově náročná cesta na další závod příští víkend. Tentokráte  na ni čeká titul šampiónky Argentiny.


archív


archív

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
V srpnu sbalila běžky a vyrazila na zimní triatlon
Holky u Grabmüllerů jdou ve stopách své mámy…

Galerie

Přečteno 527x

Komentáře

zima Reagovat
z jihu Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu